Krewetki Red Cherry

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 14:05

Kupiłem sobie 4 takie krewetki jakiś czas temu w zoologicznym w Lublinie, fajny sklep i obsługa, widać, że babki sprzedające tam znają się na rzeczy, normalnie zachowywały się w baniaku(krewetki), skakały po roślinach po mchach czyszcząc sobie, często znikały i ciężko było je dostrzec ale gdzieś tam zawsze były, całkiem niedawno dokupiłem sobie od hodowcy jeszcze 15sztuk i szczerze powiedziawszy po wpuszczeniu ich wariowały jak durne, mimo, że ryby ich nie atakowały to skakały jak po skubnięciu przez inną rybę, często wychodziły nawet poza taflę wody na szkło i tak sobie siedziały i od kilku dni widuje może 2-3 krewetki średnio albo wcale ? trupów też nigdzie nie widać, myślałem, że może niektóre wciągnął filtr ale jak czyściłem prefiltr to też nic podobnego się tam nie znajdowało, możliwe, że inne ryby je wpierdzieliły ? chociaż w całości nie ma szans zbyt małe są inne ryby... gęstwiny roślin jeszcze u mnie takiej dużej nie ma więc idzie w miarę wszystko przejrzeć, jakieś pomysły co się mogło z nimi stać???

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: Dhuz » 18 maja 17, 14:21

Czekaj, bo czegoś nie kumię.
kodzaj11 pisze:całkiem niedawno dokupiłem sobie od hodowcy jeszcze 15sztuk i szczerze powiedziawszy po wpuszczeniu ich wariowały jak durne

Aklimatyzację zrobiłeś?
kodzaj11 pisze:możliwe, że inne ryby je wpierdzieliły ? chociaż w całości nie ma szans zbyt małe są inne ryby

To w końcu pytasz o krewetki, czy o ryby? Co miało zostać wpierdzielone? Jeśli o krewetki, to jak najbardziej mogły zostać zjedzone zwłaszcza, jeśli tuż po wpuszczeniu wykazywały oznaki nieprawidłowej aklimatyzacji, czy wpuszczenia do mocno odmiennych parametrów - 'wariowanie' i próby wyjścia z wody.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: barttsw » 18 maja 17, 14:23

kodzaj11 pisze:całkiem niedawno dokupiłem sobie od hodowcy jeszcze 15sztuk
jak wyglądała aklimatyzacja? jak w ogole była?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 14:38

aha i wszystko jasne.... zachowanie mi już wyjaśniliście ale gdzie one mogły się podziać ? przecież to nie 4-5 krewetek tylko 20, rybki jakie mam też są małe i nie mogłyby ich połknąć w całości a poza tym jak wiernie się przyglądałem nigdy nie atakowały krewetek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: barttsw » 18 maja 17, 14:42

mogły wyjsc z akwarium jak akwarium jest otwarte

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 14:51

i spacerują sobie gdzieś po mieszkaniu :) a akwarium sobie sam czyść :P hehe

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 17:35

widzieliście jakie drogie są te krewetki snow white ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: barttsw » 18 maja 17, 17:51

zalezy od gradacji od 5 zl wzwyz
a gdzie ty je chcesz dac? tylko nie mow ze do ogolnego

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 19:23

taaa.... co Ty to gadasz ? w Hurtowni ryb akwariowych idą po 60zł za sztukę, dopiero jak hurtem się weźmie to schodzą z ceny, ładne są tak tylko napomknąłem jak ja na razie z red cherry nie mogę sobie poradzić to co tu mówić o tych wisieńkach.... ale zacząłem się ostatnio interesować krewetkami

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: barttsw » 18 maja 17, 19:26

jak nie wiesz to bulisz

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 19:30

mi się wydaje, że Wasz Śląsk to żyje tym tematem może dlatego jest tam taniej bo jest bardziej wszystko dostępne?
lukałem sobie z ciekawości dostępność no i nie jest aż tak źle ale zwykle to jest właśnie daleko i trzeba płacić za przesyłkę ponad 40zł

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: barttsw » 18 maja 17, 19:47

problem lezy gdzie indzie zbiornik musi byc inaczej urzadzony i odpowiednimi parametrami odpowiednie podloze itd

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: kodzaj11 » 18 maja 17, 20:00

ale krewetki to tylko na żwirze - przecież go posiadam no i bujna roślinność, na razie tego bujną nazwać nie można ale w porównaniu ze startem i tak wszystko skoczyło mi o ponad 100%, cierpliwości i powstanie dżungla, na razie nic nie będę dokupował chociaż lipa bez tych super-sprzątaczy, poczekam aż rośliny jeszcze trochę podskoczą

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: Dhuz » 18 maja 17, 20:12

@kodzaj11, czy Ty zdajesz sobie w najmniejszym stopniu sprawę, że jak nawrzucasz do akwarium zwierząt o różnych wymaganiach, to to nie będzie działać tak, jak sobie wymarzyłeś? Woda to minerały, twardość, odczyn, przewodność. Krewetki często gęsto wymagają odmiennych warunków od tych, w których trzyma się ryby. Już Twoje ryby mają rozbieżne potrzeby co do warunków bytowania, Red Cherry Ci robią ewakuację, a bajasz o Caridinach na żwirku, które w większości wymagają podłoża aktywnego. :P Chcesz rozbujać rośliny, co skończy się sporym zapotrzebowaniem np. na dwutlenek węgla, co znów przy jego zużyciu podbije Twój i tak niezbyt kozacki odczyn wody. Krewetki nie lubią wahań pH.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki Red Cherry

Postautor: barttsw » 18 maja 17, 20:19

kodzaj11 pisze:ale krewetki to tylko na żwirze
co ty pie.............
cardiny to tylko podloze aktywne powder + masa preparatow i tylko troche mchu
nie masz o tym najmniejszego pojecia to sie nie pchaj
i jak rewetki to nie ryby !!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości