Tylomelania vs. Brotia Pogodula

Da#Ga
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 19, 17:47

Tylomelania vs. Brotia Pogodula

Postautor: Da#Ga » 28 sierpnia 19, 18:08

Witam wszystkich z początkiem kwietnia założyłam sobie ślimakarium dla ,, początkujących,, w tym celu zakupiłam Ampularie Blu, Tylomelanie Orange Rabbit i Brotie Pogodule.:Ślimaczki chowałam od maleńkości i wszystko szło świetnie aż do dzisiejszego ranka. Otóż o 6rano spoglądam do akwarium a tam dziwna sytuacja Tylomelania leży na boku a zniej wychodzi mała kropka wielkości ziarenka piasku następnie Botia bierze to ziarenko do puszcza po czym wypluwa, a chwilę po tym to ziarenko zaczyna się poruszać! A za 5min ta sama sytuacja się powtarza! Wzięłam szkło powiększające i tu moje zdziwienie bo moim oczom ukazały się dwa małe ślimaczki! bardzo ruchliwe i wszystkiego ciekawe. Moi drodzy czy to jest możliwe żeby dwa odrębne gatunki się skrzyżowały? Czy ktoś z was miał taki przypadek? Dodam że odseparowałam maluchy bo w akwarium mam Ampularie po koksach z ADHD bałam się że może je zgnieść albo wsiąknąć bo wsysa jak odkurzacz.
Dodała bym zdjęcia ale nie wiem jak to się robi :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości