Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Kornelia » 1 kwietnia 06, 23:35

Witam
Mam mały problemik z śilmaczkami (a raczej ich plagą) już próbowałam chemią - nie pomogło.
Jak narazie nie ma w zbiorniczku ryb ale lada chwila spodziewam się parki pielęgnic sajica.

Ale moje piękne rośliny są w obecnej chwili niszczone przez te straszne szkodniki - ślimaki.
Może macie jakis pomysł jak się pozbyć intruzów ??
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Aigel » 2 kwietnia 06, 00:19

A jakiej cjemi probowalas?
Ja ogolnie jestem przeciwko chemi, ale jest takie cudo tetrowskie ktotre zabija slimaki i ich ikre, jest skuteczny w 100%. Nazwy niesttey w tej chwili nie mam, ale jest to z tej serii "srebrnej"

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: A-kara » 2 kwietnia 06, 10:18

Tetra ZMF LIMNACID????? :wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Allex » 2 kwietnia 06, 10:33

Zakasanie rękawów, cierpliwość i wytrwałość w usuwaniu metodą ręcznego połowu. Sukces gwarantowany i jaka potem satysfakcja. :lol:

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Saiqpat » 2 kwietnia 06, 22:35

Jesli nie ma wciaz ryb to mozesz podniesc stezenie miedzi bardzo mocno. Roslinom nie powinno zaszkodzic a slimaki zabija. Pozniej podmienisz wode i powinno byc ok.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Kornelia » 3 kwietnia 06, 22:43

Zastosowana chemia to LIMNA-TOX co zrobiłam
Buteleczke która jest na 300l wlałam do 112l następnie podniosłam tem do 30 st wywaliłam cały żwir wszystkie rośliny delikatnie listek po listku umyłam wyszorowałam dokładnie tapete (przestrzenna) korzen ponownie wygotowałam i :( po tygodniu na szybach i roślinach nadal mam małe przeklęte ślimaki - fakt ze nie w takiej ilości jak były ale nadal jest ich dużo.
Czy pielęgnica sejica przypadkiem ich nie jada :) ??

A rybek nadal nie mam. Ale mają być w tym tygodniu :lol:
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
XENON
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 14 maja 05, 11:19
Lokalizacja: LUBSKO

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: XENON » 4 kwietnia 06, 14:58

Pomocna dlonia moga sie tutaj okazac Bocje,ktore dosyc skutecznie tepia te mieczaki,ale takze dobrym sposobem jak to powiedzial/-a ALLEX jest reczne usuwanie tychze stworzen,mozesz sobie dopomoc poprzez wkladanie warzyw jak np.marchew,ogorek itp,na ktorych beda sie zbieraly w bardzo duzej ilosci slimaki ,a nastepnie usuwasz warzywko razem z nimi i tak az do skutku,po jakims czasie moze wyprzesz je z akwarium,ale nie gwarantuje.
250L Mcharium:5xCarnegiella strigata strigata ,10xNannostomus beckfordi,10xHemmigrammus hyanuary,4xHemiloricaria sp.red,5xCorydoras panda,50xCaridina japonica,10x"Red cherry",10xCaridina sp. "Tiger".

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: A-kara » 4 kwietnia 06, 18:30

Heh bocje no tak... A jak ktos ma krewetki? :wink: Wtedy i miedz i bocje odpadaja. Wszelka chemia teoretycznie tez... :| Chyba pojde te paskudztwa recznie wybrac :x
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
XENON
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 14 maja 05, 11:19
Lokalizacja: LUBSKO

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: XENON » 4 kwietnia 06, 18:52

Wsrod krewetk moga siac pogrom,ale jak dobrze widze(czytam),w powyzszym akwarium nie ma ani ryb ani krewetek,wylacznie slimaki,wiec w tym przypadku mozna uzyc tych ryb.
250L Mcharium:5xCarnegiella strigata strigata ,10xNannostomus beckfordi,10xHemmigrammus hyanuary,4xHemiloricaria sp.red,5xCorydoras panda,50xCaridina japonica,10x"Red cherry",10xCaridina sp. "Tiger".

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Kornelia » 4 kwietnia 06, 22:57

XENON, masz racje nie ma rybek ani krewetek :) jedynym żywym stworzeniem jest ślimak :) ale to się zmieni bo w sobote wieczorem moje akwa bedzie miało mieszkańców :) nareszcie. Bedą to pielęgnice sajica i nie jestem pewna czy bocje z nimi idą w parze. A nie mam zamiaru kupować rybek tylko hihi do pracy a potem je zwolnić :).
A co do wyławiania jak narazie usuwam je z kokosa lubią na nim siadać, łupinke łatwo wyjąć i wypłukać. :)
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

yoshimotsu
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 24 sierpnia 06, 15:20

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: yoshimotsu » 28 sierpnia 06, 17:25

O kurcze..... ja ze ślimakami "szkodnikami" jestem zielony , więc z tego co czytam taka plaga może się zrobic sama od siebie w czyściuśkim akwarium? Ale może przyniosłeś te ścierwo ze sklepu jak roślinke kupowałeś? Ale po takiej pladze można się zrazić do ślimaków.... ale pamiętaj nie wszytskie ślimaki są szkodnikami!! ślimaki z rodziny nertina lub ampularia są całkiem cool! dużo ludzi wykorzystuje te ślimaczki jako ekipe sprzątającą!

P0zdr0
Mówcie na mnie Yoshi :)

Awatar użytkownika
Ryba from NySa
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 22 sierpnia 06, 19:20
Lokalizacja: NySa

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Ryba from NySa » 29 sierpnia 06, 13:08

Spróbuj wsadzić gotowaną marchewkę do akwarium ( nie całą :) ) u mnie to pomogło. Wszystkie ślimaki zbiorą sie na marchewie. Powtuż ten zabieg kilka rzy dla pewności :)

pozdrawiam! 8)
Pozdrawiam! 8)

gemp
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 28 sierpnia 06, 19:23
Lokalizacja: Będzin

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: gemp » 29 sierpnia 06, 13:16

Ja też miałam problem ze ślimakami. Doradzono mi, żebym zalała wrzątkiem kamienie. Tak też zrobiłam. Ślimaków przez jakiś czas nie było, ale znów się pojawiły. Ostatnio wypróbowałam zwykłą sól kuchenną. Do wody z kamieniami i innymi ozdobami wsypałam dwie garści soli. Po pół godziny wypłukałam kamienie i ślimaki z jajami zginęły.
szalona rybka

Awatar użytkownika
Aras
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 24 lipca 06, 08:58
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: Aras » 30 sierpnia 06, 10:02

yoshimotsu pisze:ślimaki z rodziny nertina lub ampularia są całkiem cool


tak.... miałem 2 ampularie to mi cała trawkę w akwa zjadły!! ekipa sprzątająca naprawde. (sorry za ot)

a tak wogóle to ja terz miałem problem ze slimakami i lałem limna tox i guzik pomogło więc wymieniłem wode wszystko pożądnie wygotowałem a roślink przez godziną w b. ciepłej wodzie trzymałem, potem znowu zaczeły sie pojawia i kżdego którego zobaczyłem odrazu rogniatałem (masakra)
-----------------------------------------------------
pozdrawiam, Aras

yoshimotsu
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 24 sierpnia 06, 15:20

Re: Jak pozbyć się niechcianych gości ??

Postautor: yoshimotsu » 30 sierpnia 06, 10:26

Aras pisze:tak.... miałem 2 ampularie to mi cała trawkę w akwa zjadły!! ekipa sprzątająca naprawde.


One się za roślinki dopierają dopiero wtedy gdy nie ma resztek pokarmu i glonów :P Chyba ich nie karmiłaś... to się same nakarmiły..

Pozdro
Mówcie na mnie Yoshi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości