czy krewetki mogą żyć bez wody?

Bue
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 12 stycznia 07, 20:43

czy krewetki mogą żyć bez wody?

Postautor: Bue » 11 marca 07, 12:10

Mam taką dziwną sprawę.
Otóż dzisiaj koło łózka znalazłam dziwnego "robala". Kiedy się mu przyjrzałam zobaczyłam, że to ususzona krewetka. Odwłok miała przyciśnięty do brzucha. Poznałam ją po oczach i czułkach. Była ciemna. Nagle ten odwłok się odgiął. Myślałam, że to przez to, że ją ruszyłam. Ale po chwili znowu ruszyła odwłokiem i nóżkami.
Szybko wsadziłam ją do szklaki z wodą, bo nadal nie byłam pewna czy to na pewno krewetka. Wyglądała okropnie. Po chwili ożywiła się. Chwilę pływała po czym padła na dno. Co chwilę się podrygiwała itd. Myślałam, że to szok i ona umrze. Jednak w tej szklance jest już z godzine. I czasami pływa czasami lezy na dnie, ale rusza nóżkami.
Ma o tyle utrudnione zycie, że brakuje jej 2. nóżek z lewej strony. Jak stoi to się lekko przewraca na ten bok. Jednak nadal żyje. Dałam jej kilka granulek pokarmu i ze dwie zjadła.

Dla mnie to jest o tyle dziwne, bo mam jedną wielką krewetkę, która nadal jest w akwarium. Jednak kiedyś (2 miesiące temu) kupiłam sobie 2 amano (tak to się pisze?), zaryzykowałam, bo byłam pewna, że ta większe je zje. Jednak w akwarium są korzenie, gdzie mogły się ukryć. Jednak te krewtki znikły następnego dnia po kupnie.

Tak sobie myśłałam, że może jedna się ukryła i wyszła kiedy podmieniałam wodę i miałam ściągniętą pokrywę. Jednak tygodnia by chyba nie przeżyła (podmiana wody jest zawsze w poniedziałki).

No i pytanie czy mogę ją wsadzić do akwarium ogólnego? Widać, że ma chęci do życia :(

Dodam, że pies mógł wyjąć ją z jakiegoś kąta...

Dodane:
Jeszcze dopiszę, że w wodzie ma barwę przeźroczysto-czerwonawą. Wydaje mi się, że jest trochę większa niż przy kupieniu

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: czy krewetki mogą żyć bez wody?

Postautor: Allex » 11 marca 07, 15:54

Na pewno nie przeżyła 2 miesięcy bez wody. Krewetki giną po kilkudziesięciu minutach w zależności od temperatury i wilgotności pomieszczenia. Po prostu wysychają. Twoja miała szczęście, że ją znalazłaś. A to, że nie widziałaś ich następnego dnia wynika z tego, że potrafią się genialnie ukryć. Druga może też się znajdzie.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: czy krewetki mogą żyć bez wody?

Postautor: Tomek83 » 11 marca 07, 19:08

Jeżeli ma barwę czerwonawą to nie jest Amano, tylko filitrująca, czyli jak ją nazwałaś 'wielka", zapewne masz samicę, która miała małe, i stąd ta mała krewetka...Takie są moje przypuszczenia.

Bue
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 12 stycznia 07, 20:43

Re: czy krewetki mogą żyć bez wody?

Postautor: Bue » 11 marca 07, 19:14

Nie, nie, nie.
Duża krewetka to szklista.
Małe kiedyś kupiłam, ale słuch po nich zaginął następnego dnia po zakupie. Ta jedna mała, która była POZA akwarium, była cała brązowa, ciemno brązowa. Taki robal.
Kiedy zobaczyłam że to krewetka i wrzuciłam do wody, to wtedy zaczęła zmieniać barwę na tą swopją przezroczystą. Kiedy pisałam tego posta, miała takie czerwonawe "połyski".

Nadal jej nie znalazłam. Pewnie schowała się w korzeniach. Nie chcę tego ruszać, bo ona za duzo już przeszła :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości