Krewetki do 112

Awatar użytkownika
paranormalny
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 06, 11:45
Lokalizacja: Chocznia/ k.Wadowic

Krewetki do 112

Postautor: paranormalny » 7 września 07, 17:26

Ostatnio zainteresowałem się krewetkami. Mam akwarium 112l, w nim 28 neonów innesa i 4 zbrojniki. Prawie wszystkie rośliny w zbiorniku to anubiasy osadzone na korzeniach. Jest wiele kryjówek, żwirek w miare drobny. Moje pytanie brzmi jakie mogę chodować krewetki i w jakich ilościach.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Krewetki do 112

Postautor: Tomek83 » 7 września 07, 19:13

Krewetki filtrujące i wszystkie karłowate, w ilościach hmm... rozsądnych ;-) Nie da się tego określić. Część z nich jak np. Red Cherry będzie Ci się rozmnażać, więc musisz je kupić "na oko". Filtrujących może być z 5, Amano z 8, mniejszych gatunków więcej.

polobis
Ryba
Ryba
Posty: 153
Rejestracja: 29 kwietnia 07, 12:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Krewetki do 112

Postautor: polobis » 9 września 07, 18:54

I mchy, Tomku, mchy... Przy tych anubiasach i stadzie żarłocznych inesek małe szanse na krewetki karłowate... na początek do obsady zaproponowanej przez Tomek23 proponuję dorzucić 15 red cherry (najtańsze, najtwardsze) i kłębek mchu java - żeby krewetki miały gdzie się schować... W ciągu 2 miesięcy ich ilość zwiększy się co najmniej pięciokrotnie... :-)
300l, 250l, 25l

Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości