Zoo Wrocław

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Zoo Wrocław

Postautor: osama » 1 maja 09, 21:42

Kilka słów o zmianach we wrocławskim zoo:

Pomimo wielkiej sympatii jaką darzę byłego dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego muszę powiedzieć, że dyrektor Radosław Ratajszczak zarządza zoo naprawdę nieźle. Zwierzaki, a przynajmniej większość z nich, ma coraz lepsze warunki życia w niewoli, nie licząc niektórych małp, niewielkich ptaków i mieszkających w czasami wydających się przyciasnych "klatkach" gadów. Wszędzie widać nowe inwestycje, klatki ze stalowych krat są zastępowane przez szklane, często obszerne zagrody, dzięki którym możemy podejść jeszcze bliżej drapieżników i dzięki którym mają one większe ogrodzenia z racji braku strefy niebezpiecznej dla człowieka. Wyobraźcie sobie, że niemalże dotykacie pięknego, białego tygrysa bengalskiego (niestety nie udało mi się zrobić mu zdjęcia), od którego oddziela Was tylko tafla szkła o grubości ok 12mm. Kot, który z ogonem mierzy prawie 3m, waży ponad 200kg spaceruje sobie tuż koło nas.

Nie mniej, może troszkę innego rodzaju emocji, dostarcza "klatka-wybieg" dla większych ptaków typu bociany żurawie itp. Maszerują dumnie po wodzie, szukają w niej jakiś przysmaków, czasami wydaje się, że same chcą, aby im robić zdjęcie z każdego profilu.

Na terenie obiektu jest mnóstwo stawów, w których żyją nie tylko popularne kaczki, ale także rzadko spotykane czaple i inne gatunki ptactwa wodnego, które są całkowicie wolne, które często widuję lecące nad Odrą, gdy idę na uczelnie, których nigdy nie widziałem poza Wrocławiem tylko i wyłącznie dzięki ZOO.

Duże wrażenie zrobiły na mnie także terraria z gadami, różnorodność gatunków jest ogromna, większość żyje w sporych, zadbanych klatkach, w których mają świeże jedzenie i odpowiednie warunki.

Bardzo podobały mi się także wybiegi dla antylop, niektóre były tak duże, że utrudniały obserwację zwierząt, gdyż pasły się one gdzieś na drugim końcu pastwiska 100m od nas.

Misie miały także swój spory wybieg, kiedyś biegały w tym miejscu wilki, teraz spaceruje minimum 5 niedźwiedzi. Obserwować je można było z balustrad biegnących nad ich terenem. Teren ten jest utrzymywany bardzo naturalnie, gdyby nie świadomość, że jesteśmy w Zoo, mógłbym śmiało powiedzieć, że jestem gdzieś w środku niedźwiedziego lasu.

Akwaria. Nic nadzwyczajnego, wyglądają raczej na zadbane, dobrze prowadzone, w większości z nich można było zaobserwować azjatyckie bądź amerykańskie biotopy. Obsadę stanowiły głównie niewielkie, ruchliwe rybki.
Większe ryby - głównie pielęgnice pływały razem z krokodylami co, przyznam się szczerze, troszkę mnie zaskoczyło.

Generalnie oprócz małych klatek dla niektórych małp i ciemnych dla mniejszych ptaków nie ma się do czego przyczepić, zoo staje się coraz ładniejsze. Można zobaczyć nowe gatunki zwierząt, których 3 lata temu nie widziałem, ale także zauważyłem brak innych. Dla dzieci największą atrakcją jest karmienie kilkunastu gatunków kóz, owiec, baranów, kucyków, osiołków, a nawet świnek miniaturek, które są na wyciągnięcie ręki.

http://www.zoo.wroclaw.pl/

Dziś zaprezentuję Wam zdjęcie jedenastu akwariów, które znajdowały się w pomieszczeniu z szympansami i orangutanami, które niestety nie miały budynku przeznaczonego tylko dla akwarystyki słodkowodnej i nieobecnej tam morskiej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A to kolejka do kas:
szliśmy stąd:
Obrazek
tam:
Obrazek

Kolejne fotki już wkrótce ;)

[ Dodano: 2 Maj 09, 08:36 ]
Żyrafy mieszkały w wielkim domu przystrojonym pelargoniami w oknach :D dzieliły wybieg z zebrami i strusiami afrykańskimi:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kawałek dalej można było zobaczyć 3 słonie, które posypywały się ziemią i wdzięcznie piły wodę ze swoich trąbek:
Obrazek
Obrazek

Najwięcej ludzi gromadziło się jednak wokół pawianów, których młode szalały z czapkami na głowie :D Głupie małpeczki zakładały sobie dwie czapki na łepki, niestety nie zdawały sobie sprawy, że rozmiar jest dla niech troszkę za duży i opadały im one na oczy. Konsekwencją tego było to, że chodziły po omacku i obijały się o inne małpiszony oraz o głazy i gałęzie. Robiły to z taką gracją że kilkaset obserwujących ich poczynania zwiedzających wybuchało śmiechem co kilkanaście sekund :ok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne fotki już wkrótce ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
mio
Ryba
Ryba
Posty: 369
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:33
Lokalizacja: Korczyna

Re: Zoo Wrocław

Postautor: mio » 2 maja 09, 07:46

Świetny Fotoreportaż! Muszę się wybrac do Wrocławskiego Zoo i na Zoo-Botanikę.
[450l]Tropheini
24 Thropheus Dubois (Docelowo 15)
14 Tropheus Moliro (nareszcie)
Molirki sa u mnie 6 dni i juz 2 samice inkubują :mrgreen:
Wkrótce:
3+3 Eretmodus

W bliskiej przyszłości
[40l]
harem muszlowców

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Addekk » 2 maja 09, 08:14

Kurde szkoda że nie jestem z Wro, ale może kiedyś się wybiorę :)
Może baniaczki nie zachwycały, ale były w miarę :)
Fajne zwierzaki, raczej nie tylko akwariowe (te to można powiedzieć standardowe).
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

artleep
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 14 marca 09, 10:40

Re: Zoo Wrocław

Postautor: artleep » 2 maja 09, 08:57

Ja byłem jakiś tydzień temu i zachęcam wszystkich do odwiedzin. Wiele się zmieniło od ubiegłego lata oczywiście na lepsze:)
Jedyne co troszke zniechęca to faktycznie kolejki:)

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Aigel » 2 maja 09, 09:12

osama, to mam rozumieć że już nie ma oddzielnego budynku z akwariami?

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
pluvieuse
Ryba
Ryba
Posty: 480
Rejestracja: 4 października 08, 15:08
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: Zoo Wrocław

Postautor: pluvieuse » 2 maja 09, 10:45

Aigel pisze:osama, to mam rozumieć że już nie ma oddzielnego budynku z akwariami?

No właśnie, ja pamiętam jeszcze z zeszłego roku piękny, ciemny korytarz z zarośniętymi i zakrewetczonymi baniaczkami...

osama pisze:Dla dzieci największą atrakcją jest karmienie kilkunastu gatunków kóz, owiec, baranów, kucyków, osiołków, a nawet świnek miniaturek, które są na wyciągnięcie ręki.

O tak, to jest wielką atrakcją, dla dużych dzieci także :ok:
Chcesz pomóc zwierzętom? http://www.stacyjkamaltusia.ovh.org

zielnik fotograficzny:http://zielarka.wordpress.com/ :)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Greek » 2 maja 09, 15:49

Bardzo fajnie , zbiorniczki może nie są jakoś genialnie zarośnięte ale miło na nie popatrzeć. Nie to co w Krakowie , gdzie ilość zbiorników można niestety policzyć chyba na palcach jednej ręki :( .
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Marcino91
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 09, 13:43

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Marcino91 » 2 maja 09, 15:52

Super tam było :ok:

[ Dodano: 2 Maj 09, 16:53 ]
Super tam było :ok:
Byłem w środę ;-)

Dorka07
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 24 lutego 09, 15:08
Lokalizacja: RT

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Dorka07 » 2 maja 09, 17:01

Bardzo ładne jasne i kolorowe zbiorniki.... Ja jak byłam we Wrocku to udało mi się widzieć tygrysa bengalskiego - piękne zwierze..

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Zoo Wrocław

Postautor: osama » 3 maja 09, 19:10

Aigel pisze:osama, to mam rozumieć że już nie ma oddzielnego budynku z akwariami?
Niestety ja nie znalazłem takiego budynku, więc raczej nie.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kam
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 10 lutego 09, 22:24

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Kam » 4 maja 09, 05:32

Budynek z akwariami jest dość niepozorny (parterowy, obłożony kamieniem) a znajduje się (znajdował?) z boku budynku z płazami, gadami itp. stworami.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Aigel » 4 maja 09, 09:41

Rozmawiałem z kolegą i budynek Akwarium istnieje nadal :)
osama, TU masz foty z tego budynku!

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
pluvieuse
Ryba
Ryba
Posty: 480
Rejestracja: 4 października 08, 15:08
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: Zoo Wrocław

Postautor: pluvieuse » 4 maja 09, 11:59

Haha, a przy okazji ominąłeś, Łukaszu, wystawę WTA :mrgreen: http://www.wta.org.pl/ pierwszy news od góry ;)
Chcesz pomóc zwierzętom? http://www.stacyjkamaltusia.ovh.org

zielnik fotograficzny:http://zielarka.wordpress.com/ :)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Zoo Wrocław

Postautor: osama » 4 maja 09, 17:12

Ptaszki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To jeszcze nie koniec z ptaszkami ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Zoo Wrocław

Postautor: Fatty » 4 maja 09, 17:30

Bardzo fajne kurki... resztę proszę dać, do zoo mam daleko to wirtualnie oczy nacieszę.
Are you sure, you want to exist?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości