Jakie preparaty stosować?

ŁukaszK
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 21, 14:42

Jakie preparaty stosować?

Postautor: ŁukaszK » 27 stycznia 22, 11:39

Witam
Mam pytanie dotyczące preparatów jakie powinienem stosować w moim akwarium. To moje pierwsze akwarium więc wiedza jeszcze kiepska.
- akwarium kostka 30l
- grzałka (wymieniałem na taką która ma możliwość regulacji temperatury 22-30). Ustawione 27 stopni.
- filtr Turbo mini. Filtr przerobiłem tak że zdemontowałem końcówkę napowietrzającą i zamontowałem deszczownicę ustawioną lekko po skosie ok 3 cm pod lustrem wody.
- Oświetlenie Leddy Smart Day & Night 4,8W. 3 tryby świecenia: DAY / DAYBREAK / NIGHT.
- Podłoże - Rotala Maflora Light - aktywne
- Rośliny - Limnophila sessiliflora, Micranthemum 'monte carlo', Bucephalandra pygmaea Wavy Green - TROPICA, Anubias.
- Korzeń
- Kamienie.

W tym akwarium stosuję:
- AQUABOTANIQUE FOSFO P+ - 0,3ml codziennie
- AZOO Aquaguard Plus - 3ml przy podmianie wody oraz 1,5ml tygodniowo.
- AZOO Supreme Bioguard Plus - 3ml przy podmianie wody oraz 3ml tygodniowo.
- Plant Pro+ - https://www.flowerfish.pl/sklep/plant-pro20ml/ - 1kropla na l wymienianej wody
- Wyciąg z migdałecznika - https://www.flowerfish.pl/sklep/wyciag- ... ika-250ml/ - ilość wg instrukcji.
- Neo CO2 System - kompletny zestaw CO2 - https://www.aquario.pl/bimbrownia-CO2-d ... 70247.html[img][img][img][/img][/img][/img]
- Testy kropelkowe Zoolek. Obecnie NO2 = 0; NO3 = 20; PO4=0,0

Waszym zdaniem to wystarczy czy mam coś zmienić lub jeszcze dodać? Czy filtr i oświetlenie jest ok?
Dziękuję z góry z odpowiedzi:)

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Jakie preparaty stosować?

Postautor: Igor112 » 27 stycznia 22, 19:48

Witam, ja napiszę ze swojej strony, proszę o brak złości od strony innych osób. Od 5 lat zajmuję się akwarystyką, i stosuję tylko:

-Aqua Safe (TETRA)
-Aqua Plant (TETRA)
-Bacto Active (TETRA)

Stosuję to mniej więcej na oko, po każdej podmianie wody. Jeśli jakieś ryby (zazwyczaj nowe) są chore , to stosuję : CMF (TETRA).

Zamierzasz zarybiać zbiornik?

Pozdrawiam.

ŁukaszK
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 21, 14:42

Re: Jakie preparaty stosować?

Postautor: ŁukaszK » 27 stycznia 22, 21:30

Igor112 pisze:Witam, ja napiszę ze swojej strony, proszę o brak złości od strony innych osób. Od 5 lat zajmuję się akwarystyką, i stosuję tylko:

-Aqua Safe (TETRA)
-Aqua Plant (TETRA)
-Bacto Active (TETRA)

Stosuję to mniej więcej na oko, po każdej podmianie wody. Jeśli jakieś ryby (zazwyczaj nowe) są chore , to stosuję : CMF (TETRA).

Zamierzasz zarybiać zbiornik?

Pozdrawiam.


W nim już obecnie jest bojownik i dwa ślimaki Zeberki. Na tym pozostanę. Może kiedyś krewetki ale to się okaże jeszcze.

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Jakie preparaty stosować?

Postautor: Igor112 » 27 stycznia 22, 21:45

Jak krewetki, to nie w obecności Bojownika.

ŁukaszK
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 21, 14:42

Re: Jakie preparaty stosować?

Postautor: ŁukaszK » 27 stycznia 22, 21:59

Domyślam się że może być różnie, ale podobno to zależy od charakteru bojownika. Ale w sumie jak patrzę na tego mojego, który przy podmianie wody nie wykazuje strachu to może rzeczywiście krewetek lepiej mu nie wpuszczać:)
Dziękuję za odpowiedź:)

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Jakie preparaty stosować?

Postautor: Igor112 » 27 stycznia 22, 22:53

Mam pewne doświadczenie z Bojownikami , i radzę nie wpuszczać. Jednakże zdarzają się Bojowniki o charakterze podobnym do Gupika. Ja radzę tego nie robić, ale decyzja należy do Ciebie. :) Dobrej nocy życzę. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości