chore Gurami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
marcin301
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 17 września 18, 09:29

chore Gurami

Postautor: marcin301 » 8 listopada 22, 18:10

Akwarium 200 l a w nim 4 nowe gurami oprócz tego pływa grubowarg zielony i zbrojnik pospolity.
temperatura 26 stopni

Potrzepuje pomocy w zidentyfikowaniu co dolega rybkom, które dopiero co zabrałem z akwarium w którym były męczone przez pielęgnicę, co widać po poszarpanych płetwach. Jedna z rybek wygląda jak by miała wzdęty brzuch czy nie wygląda to na posocznicę ? widoczne wzdęcie brzucha, je normalnie i wydaje mi się że pływa normalnie. Nie znam się do końca, ale prawdopodobnie to samica porównując jej wygląd do zdjęć z internetu. U kolejnej rybki przy skrzelach widoczna jak by czerwona krostka

marcin301
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 17 września 18, 09:29

Re: chore Gurami

Postautor: marcin301 » 8 listopada 22, 18:23


marcin301
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 17 września 18, 09:29

Re: chore Gurami

Postautor: marcin301 » 8 listopada 22, 18:37

-litraż akwarium - 200 l
-filtracja - Eheim 2275
-obsada zbiornika - 4 gurami, zbrojnik pospolity i grubowarg zielony
-temperatura wody 26, reszty parametrów nie znam w chwili obecnej
-zmiany na jej ciele
Zabrałem rybki gurami z zbiornika w którym były atakowane przez pielęgnice. Rybki są od wczoraj u mnie, dzisiaj się im przyjrzałem i martwi mnie wzdęty brzuch, czy to może być posocznica ? tak samo te narośl przy skrzelach czy dobrze interperuje że może to być
Mykobakterioza ?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości