Płetwa grzbietowa >>

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lubierybkiikrewetki
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwietnia 24, 16:24

Płetwa grzbietowa >>

Postautor: lubierybkiikrewetki » 14 kwietnia 24, 16:55

Hej,
Żyjemy sobie z akwarium (128l) w którym mamy łącznie 16 Danio (lamparcie i pręgowane), jednego zbrojnika pospolitego i krewetki. Właśnie zauważyłam że jedna z naszych Danio ma "krwawą" płetwę grzbietową - przy porannym karmieniu na pewno żadna rybka nie była uszkodzona. Nie wiem co zrobić z tym ambarasem. wet nieczynny, nie mam dodatkowego akwarium (a raczej filtra) w którym bym mogła tę rybkę odseparować. Nie jestem pewna też czy ma jakiś super zmienione zachowanie, gania za pozostałymi rybkami, bawi się, szuka jedzenia, może faktycznie trochę dłużej i częściej siedzi w krzakach i odgania innych od krzaków. Podejrzewam, że w krzaki się zaplątała i stąd uraz. Co począć Panie i Panowie z taką chorą damą?
Woda temp: 24st, 128l, podmiany wody i odmulanie raz w tygodniu po 40l. Staraliśmy się aby kamienie i korzeń w akwarium nie były ostre.
W linku filmik z rybką - wybaczcie jakość

https://drive.google.com/file/d/1qB2giGpeAzSo9kfrUG2Ho5BUb4aewwf4/view?usp=drivesdk

Pozdrawiam

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości