Czy mój glonojad jest chory?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
the end:*
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 08, 11:59

Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: the end:* » 15 czerwca 08, 12:17

Mam problem!Od 3 dni mój glonojad ma białe plamy na łuskach i takie dziwne długie jakby wąsiki odrostki oraz od tych 3 dni rybki mi zdychają :cry: .Czy to ma związek z tym co dzieje się z glonojadem?Czy glonojad jest chory?Czekam na odpowiedź.

emka
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 08, 15:13
Lokalizacja: Namysłów

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: emka » 15 czerwca 08, 14:39

Gdzie on ma te odrosty? Na całym ciele???? :mrgreen: Zdaje mi się, że masz na myśli pewną odmianę zbrojnika, one mają wąsy(odrosty) przy otworze gębowym i plamy na całym ciele-to normalne.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 08, 16:46 przez emka, łącznie zmieniany 1 raz.
50l

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: Tomek83 » 15 czerwca 08, 14:50

Proszę umieścić więcej informacji o zbiorniku, jego obsadzie, parametrach wody, objawach chorobowych, itp. Tutaj nie ma wróżek, bez podstawowych danych nic nie można powiedzieć.

emka
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 08, 15:13
Lokalizacja: Namysłów

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: emka » 15 czerwca 08, 14:53

Zbrojnik często jest nazywany glonojadem (a to całkiem inna ryba)i jak mówisz o tych wąsach, to napewno zbrojnik(poprawnie).
50l

the end:*
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 08, 11:59

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: the end:* » 15 czerwca 08, 17:07

On ma je tylko nad otworem gębowym,lecz wcześniej ich nie miał,Zbiornik ma 60l ,temp.23C* .Mam akwarium od 3 lat i nie pojawiła się żadna choroba u żadnej rybki.A i jeszcze on ma tych wąsików więcej tak ze 5.Czy mam go oddzielić od innych rybek?Czy jest chory?

Awatar użytkownika
Philip
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 8 lutego 08, 10:36
Lokalizacja: Ja Cię znam?

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: Philip » 15 czerwca 08, 17:49

Jest to normalne w tych ryb. twój zbrojniczek staje się mężczyznom.
the end:* pisze:Od 3 dni mój glonojad ma białe plamy na łuskach

a co z tym?
[i]22L Krewetkarium, 112L Moja mała Ameryka Południowa, 240L Malawi

the end:*
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 08, 11:59

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: the end:* » 15 czerwca 08, 18:08

Bardzo dziękuje za wyjasinienie sprawy.Mam jeszcze jedno pytanie.Czemu moje rybki umierają?Ze starości?bo najmłodsza ma rok a najstarsza 3 lata.

Awatar użytkownika
Lo_Oki
Ryba
Ryba
Posty: 388
Rejestracja: 7 czerwca 08, 19:33
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: Lo_Oki » 15 czerwca 08, 18:10

Wszystkie ze starości raczej naraz nie padają. Opisz dokładniej te białe plamki, to może być rybia ospa...

the end:*
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 08, 11:59

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: the end:* » 19 czerwca 08, 14:39

Są duże teraz jest ich mniej tak 2 a było 5.Jedna taka dużo większa od drugiej na jego grzbiecie.

emka
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 08, 15:13
Lokalizacja: Namysłów

Re: Czy mój glonojad jest chory?

Postautor: emka » 20 czerwca 08, 16:29

A czy one znikają i pojawiają się na przemian? To nie jest rybia ospa-ona wygląda raczej jak wysypka. Powiedz jeszcze jak zachowuje się twój zbrojnik, czy odżywia się normalnie, jest aktywny w nocy?

[ Dodano: 20 Czerwiec 08, 17:44 ]
Miałam kiedyś zbrojnika i jak wypływał z jamy(kokosa) lub innego ciemnego miejsca, to miał takie dziwne 3 duże plamy, które po pewnym czasie stopniowo znikały, gdy znajdował się w miejscu bardziej oświetlonym :neutral: Możliwe, że masz podobny przypadek. Może bardziej doświadczeni akwaryści powiedzą ci, co się dzieje z twoim zbrojnikiem.
50l

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości