Krótkotrwałe kąpiele lecznicze.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Hero
Ryba
Ryba
Posty: 461
Rejestracja: 23 lipca 07, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Krótkotrwałe kąpiele lecznicze.

Postautor: Hero » 8 lipca 08, 17:18

Zdecydowałem się na tą formę kuracji mojej rybki (wata w okolicy płetw, osowiałość - moja diagnoza to pleśniawka) ponieważ nie jestem w stanie zapewnić jej na długo optymalnych warunków. Głównie chodzi o brak filtra do małego (9l) akwarium, w którym rybkę staram się wyleczyć. Wiem, że to nie jest wg praw akwarystyki ale nie mam innej możliwości. :roll:

Stosuję akryflawinę (prod. tropical) w stężeniu 10ml/10l wody (wg ulotki). Na opakowaniu piszą , że taka kąpiel może trwać od 6 do 12 godzin. Czy to prawda? Czy po tym czasie jak wyjmę rybkę z powrotem do ogólnego to mogę ją na drugi dzień znowu 'wykąpać'? Bo choroba mi raczej przez te 6-12 h nie zniknie.

Dziękuję za w miarę szybkie i konkretne odpowiedzi ;-)
.: Old loves they die hard, old lies they die harder :.

kolo
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 19 sierpnia 08, 10:15

Re: Krótkotrwałe kąpiele lecznicze.

Postautor: kolo » 19 sierpnia 08, 10:30

o jak dobrze sie składa , wełaśnie leczę moją welnkę tym samym preparatem :) tylko u mnie pisze że mam ją trzymać od 2 do 12 godzin, leczyć możesz nawet w 3l. jakieś 3 razy powtórz kurację i powinno być dobrze......a co to za rybka ?
w moim akwarium pływają:
gurami złote
mieczyki
kosiarka
kirysy
glonek
zwinniki
gupiki
molinezja
kardynałki
welonek

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Krótkotrwałe kąpiele lecznicze.

Postautor: Jaro69 » 19 sierpnia 08, 10:36

kolo, ten temat jest sprzed 1,5 m-ca. Patrz na daty i nie odkopuj staroci, w tym czasie ryby już by dawno pozdychały.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości