pomocy Teleskop Moora

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
draq666
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 08, 13:06

pomocy Teleskop Moora

Postautor: draq666 » 26 lipca 08, 15:14

hej, od niedawna mam rybkę Teleskop Moora, dzisiaj zauważyłam, że jedno oko ma mniejsze od drugiego :neutral: oprócz tego nie ma żadnej ranki czy zmian koloru itp. Nie wiem czy mogło na niego wpłynąć kuliste akwarium, czy filtr. czy aby wszystko z nim ok?
z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Vieniek123
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 679
Rejestracja: 15 marca 08, 16:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: Vieniek123 » 26 lipca 08, 15:42

Zrobiło się z nią tak jak z Nemo tylko, że u niej jedno oko jest mniejsze od drugiego. U Nemo było tak z płetwami. :P
450l - Paletki

72l - Takie nie wiem jakie

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: artur_89 » 26 lipca 08, 17:13

Vieniek123 pisze:Zrobiło się z nią tak jak z Nemo tylko, że u niej jedno oko jest mniejsze od drugiego. U Nemo było tak z płetwami.


No i co to wnosi do tematu :?: :!: :roll:

Awatar użytkownika
kocyk
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 4 listopada 06, 10:13
Lokalizacja: Białystok :)

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: kocyk » 26 lipca 08, 17:18

A trzymasz ją w kuli? Być może, jeśli dopiero dzisiaj tak się stało to raczej jakaś choroba. A patrzyłaś w przyklejonym temat "Choroby ryb akwariowych"?
112l - roślinne aktualizacja 08.09.2013r.

Awatar użytkownika
kolacz
Ryba
Ryba
Posty: 423
Rejestracja: 15 czerwca 08, 17:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: kolacz » 26 lipca 08, 17:30

draq666 pisze:Nie wiem czy mogło na niego wpłynąć kuliste akwarium, czy filtr


Rozumiem,że chodzi o kulę,więc od razu powiem,że kule nie nadają się do trzymania rybek!Kup rybce akwarium przynajmniej 30 l.
A jaki masz filtr?Ale to raczej nie ma nic wspólnego z dolegliwością rybci.

Może po prostu przy zakupie rybki nie zauważyłaś,że rybka ma oczy rożnej wielkości.Jak długo masz teleskopa?

Welony itp. często widywałem w sklepach strasznie zdeformowane i bym się nie zdziwił gdyby ta rybka taka się urodziła.

Awatar użytkownika
kocyk
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 4 listopada 06, 10:13
Lokalizacja: Białystok :)

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: kocyk » 26 lipca 08, 17:32

kolacz pisze:Welony itp. często widywałem w sklepach strasznie zdeformowane i bym się nie zdziwił gdyby ta rybka taka się urodziła

kolacz, ma rację, nawet trafiają się bez oka.
112l - roślinne aktualizacja 08.09.2013r.

draq666
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 08, 13:06

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: draq666 » 27 lipca 08, 10:39

Rybkę mam 3 miesiące. Miała normalne oczęta - duże i takie same, a teraz jakby jedno zmalało. Wiem, że kula to męczarnia dla rybki, a co zrobić, jak w większości przypadków to też był prezent. Rybka nie "świruje", ale jak będę przy kasie to na pewno kupię porządne akwarium. Filtr mam fan mikro 250l/h ustawiony na łagodne czyszczenie i lekkie bąbelki, więc pewnie to wina kuli.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: Tomek83 » 27 lipca 08, 15:48

Ryba nie rośnie, jej narządy wewnętrzne ulegają deformacjom, co prowadzi do chorób a ostatecznie śmierci ryby w męczarniach. Takie są skutki karłowacenia ryb w za małych zbiornikach. Welony powinny być trzymane w zbiorniku min. 100l.

Awatar użytkownika
czesio xD
Ryba
Ryba
Posty: 277
Rejestracja: 13 marca 08, 15:31

Re: pomocy Teleskop Moora

Postautor: czesio xD » 27 lipca 08, 15:56

Oddaj tą rybę do zoologa albo zaprzyjaźnionemu akwaryście

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości