Problem z krewetkami amano

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
MoRo
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 12 sierpnia 08, 16:40

Problem z krewetkami amano

Postautor: MoRo » 14 sierpnia 08, 15:34

Nie wiem czy był podobny temat, szukałem, ale nie mogłem znaleźć...
Mam pewien problem. Mam 23l akwarium, trzymam tam parę razbór i 4 krewetki amano. Razbory żyją "w swoim świecie", nic nie robią z krewetkami, wrzuciłem je przed 2 godz. a już 2 krewetki leżą 'na odwrót' i starają się iść, ale słabo im to wychodzi. Jeszcze przed chwilą były bardzo ruchliwe. Czy to może być wina, że filtr mógł zrobić im coś z odnóżami (filtr mam ustawiony na najsłabszą pracę, jest filtrem dla akwariów do 30l), lub czy to jest ich naturalne zachowanie czy choroba (bo widzę, że trzecią też już coś bierze)? Lub czy to może być jakiś problem związany z tym, że mają zbyt wysoką temperaturę (nie wiem co się stało, ale strasznie szybko wzrosła mi w akwarium i stoi w przedziale 28-30 stopni, a grzałka nie grzeje... I nie wiem jak to opanować)?
Byłbym wdzięczny za pomoc, ponieważ jeśli miałbym kupić nowe, nie chciałbym, żeby też się tak działo...

Awatar użytkownika
desperadek
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 16 grudnia 07, 13:12
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: desperadek » 14 sierpnia 08, 15:45

Twoje krewetki umierają. :cry: Prawdopodobnie złe warunki wodne lub zła aklimatyzacja.
165l ogólne
12x neon innesa, 6x botia striata, 5x pseudomugil furcatus
xx red cherry, 5x caridina multidentata

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: osama » 14 sierpnia 08, 15:47

To wlej zimnej wody ok 5l natychmiast. Może być nawet prosto z kranu. Albo kostki lody wrzuć do wody.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
MoRo
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 12 sierpnia 08, 16:40

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: MoRo » 14 sierpnia 08, 16:35

Wlałem. Ale myślę, że już jest za późno. Dwie padły, trzecia się ledwo trzyma, czwarta byłaby w porządku, gdyby nie to, że pływa na grzbiecie :P Tak czy owak, nie sądzę, żeby przy takich upałach udało mi się utrzymać temperaturę 22-25 stopni, kiedy sama żarówka w pokrywie grzeje prawie jak grzałka...

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: osama » 14 sierpnia 08, 16:54

To gdy jest tak ciepło to wyłączaj światło.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: Jaro69 » 14 sierpnia 08, 21:30

MoRo, jak wyglądał proces wpuszczenia krewetek do zbiornika? Od jak dawna stoi zbiornik?

BTW, widzę, że jednak posłuchałeś "super doradcy" i zdecydowałeś się na razborki w 23l... Obrazek
Szkoda gadać, miałem nadzieję, że Ci przemówię do rozsądku, ale... Obrazek

Dość szybko zabrałeś się za krewetki, skoro przedwczoraj zastanawiałeś się nad rybami do tego akwa. Pamiętaj na przyszłość: cierpliwość to podstawowa cecha u dobrego akwarysty. Obrazek Pośpiech niemile widziany.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: artur_89 » 14 sierpnia 08, 21:50

Temperatura, przy Amano nie gra dużej roli w przeciwieństwie do innych krewetek karłowatych, które są bardzo wrażliwe jeśli chodzi o temperaturę, u mnie Amano, żyją i noszą jajka, przy niestety nieraz 31 stopniach, przyczyny zgonów szukał bym raczej w źle przeprowadzonej aklimatyzacji.

Awatar użytkownika
MoRo
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 12 sierpnia 08, 16:40

Re: Problem z krewetkami amano

Postautor: MoRo » 14 sierpnia 08, 23:49

jaro_kapsel pisze:BTW
Szkoda gadać, miałem nadzieję, że Ci przemówię do rozsądku, ale...


Ja od początku byłem za razborami. Zawsze je miałem, chciałem je również do tego akwarium. I chyba zostanę tylko przy nich.
Obchodzenie się z krewetkami jednak jest dla mnie jeszcze za trudne. W każdym razie niestety i tak zeszły... Więc temat można zamknąć.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości