Kirysek panda chory

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Kirysek panda chory

Postautor: makuvip1 » 24 września 08, 13:22

Przed chwilą zobaczyłem mojego kiryska panda który ma cały czerwony brzuch i tak jakby rozszarpany.Nie wiem czy to nie jest choroba bawełniana.Cały brzuch ma czerwony i tak jak kłębek wełny taki albo nie wiem co... :cry: :cry: Akwarium 54 l filtr Fzn-2 woda 24 stopnie. Co może mu byc...?? Niedługo będę robił restart.

[ Dodano: 24 Wrzesień 08, 14:29 ]
Przyjrzałem się jeszcze bliżej i ma ona jeszcze na płetwie takie cos na kulka(wata) i pod brzuchem tez taka dużą (watę)...Co to jest? Da się ją jeszcze uratowac ??

[ Dodano: 24 Wrzesień 08, 14:37 ]
Chyba jest to pleśniawka.Mam w domu Myctopur czy podac im to..??

[ Dodano: 24 Wrzesień 08, 14:47 ]
Podałem już Myctopur i Octopur.Zobaczymy co będzię się działo.Temperatura w akwairum 24-25 stopni może taka zostac ??
Może mi ktoś powiedziec od czego są zazwczaj te choroby pasożytnicze.Bo rybki ciągle ocierają się o rożne przedmioty i ciągle mam problem z tymi pasożytami.... :neutral: :neutral:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Kirysek panda chory

Postautor: osama » 24 września 08, 17:28

Wrzuć fotkę chorej rybki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: Kirysek panda chory

Postautor: makuvip1 » 25 września 08, 06:26

Rybka niestety już padła i nie zrobiłem jej zdjęcia.. :neutral: Miała na płetwie i pod brzuchem takie kłębki waty i pod brzuchem była cała czerwona.Taki krwiak coś w ten deseń.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości