Dziwne zachowanie rybek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Dziwne zachowanie rybek

Postautor: makuvip1 » 25 września 08, 21:04

Wczoraj podałem moim rybką Myctopur i Ectopur.Chorej rybki nie udało mi się odratowac :cry: Dzisiaj mija drugi dzień kuracji i rybki są o wiele żywsze pływają więcej.Jednak kiryski panda gdy leżą na żwirku to sie tak przechylają i leżą tak jakby zdychały już.Jednak gdy tylko podejdę odrazu się chowają.Martwi mnie to i jeszcze to że rybki mają nastroszone płetwy.
Czy wszystko jest ok czy może mam przestac podawac ten Myctopur i podmienic wodę ?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Jaro69 » 25 września 08, 21:11

Wody nie podmieniaj do końca kuracji. Jaką dawkę podałeś wczoraj? Czy to "coś" co zdiagnozowałeś na pleśniawkę zeszło już z rybek?

[ Dodano: Czw 25 Wrz, 2008 10:17 pm ]
A, czy jesteś przygotowany na oczyszczenie zbiornika po kuracji? Masz węgiel do filtra?

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: makuvip1 » 25 września 08, 21:20

Podałem 30-35 kropelek na 54l wody.Jedna rybka miała cały brzuch w tej (wacie) i całą płetwę i jej nie uratowałem.Reszta rybek nie miała tej waty ale ciągle się ocierała i była taka ospała.Teraz jest już lepiej kiryski pływają po całym akwa(jak się zatrzymają na żwirku to się tak dziwnie przechylają).
Wydaje mi się że te choroby(pasożyty) to przez złe karmienie.Wywaliłem już wszystkie pokarmy jakie miałem i jutro jadę po nowe.

Węgla nie mam ale jutro go kupię.Czy będzie w zwykłym zoologicznym ?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Jaro69 » 25 września 08, 21:28

makuvip1 pisze:jak się zatrzymają na żwirku to się tak dziwnie przechylają

Przy kuracji Myctopurem tak się zdarza, lek działa bowiem na rybki jak środek odurzający, są po prostu lekko "nawalone". Ja bym podziałał jeszcze jeden dzień, dla pewności.

makuvip1 pisze:Węgla nie mam ale jutro go kupię.Czy będzie w zwykłym zoologicznym ?

Może i będzie, ale czy do Twojego filtra? :niewiem: Węgiel się wkłada do filtrów i przez niego powinna przepływać filtrowana woda. Wyłapuje wtedy wszystkie związki, głównie te szkodliwe z leku.

[ Dodano: Czw 25 Wrz, 2008 10:29 pm ]
A jaki masz filtr?

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: makuvip1 » 25 września 08, 21:35

Aquael FZN-2

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Jaro69 » 25 września 08, 21:38

To możesz kupić węgiel luzem, wsypać go do pończochy i włożyć go do komory przed gąbką lub też zamiast niej.

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: makuvip1 » 25 września 08, 21:41

To jest węgiel aktywny..?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Jaro69 » 25 września 08, 21:57

makuvip1 pisze:To jest węgiel aktywny..?

Tak, zwany inaczej węglem aktywowanym.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości