Co sie dzieje moim kiryskom ??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: makuvip1 » 3 listopada 08, 17:48

W ostatnich 2-3 tyg zdechło mi 5 kirysków panda.Nie wiem co sie im dzieje pływa normalnie kirysek itp ma siłe i wogóle ale pływa do góry nogami.Wywraca go i pływa do góry nogami..Co to za choroba i jak temu zapobiec ?
Akwa 54l filtr kaskadowy temperatura w akwa.25 stopnie. W akwa pływa jeszcze 5 mieczyków i zbrojnik niebieski..??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: Tomek83 » 3 listopada 08, 17:51

makuvip1 pisze:W ostatnich 2-3 tyg zdechło mi 5 kirysków panda.Nie wiem co sie im dzieje pływa normalnie kirysek itp ma siłe i wogóle ale pływa do góry nogami.Wywraca go i pływa do góry nogami..Co to za choroba i jak temu zapobiec ?

Od kiedy to ryby mają nogi??
Pisz poprawnie tych bazgrołów nie można czytać!
Co do choroby, to ja miałem ten sam problem i jeszcze kilka osób, wspólnie doszliśmy do wniosku, że najprawdopodobniej są to przypadłości genetycznie uwarunkowane. Nie można temu zapobiec, nie można przewidzieć, nie można wyleczyć.
makuvip1 pisze:W akwa pływa jeszcze 5 mieczyków i zbrojnik niebieski..??

Do oddania, za mały litraż. Na Forum jesteś 11 miesięcy i zero wniosków...

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: przemekkmmz » 3 listopada 08, 18:06

Ah kolejne przypadki tego zachowania u pandy...
Powiedz mi kiedy zakupiłaś kiryski?

Bo słyszałem, akurat kiryski panda są w sklepowych akwariach wybitnie faszerowane witaminami, co potem odwraca się w taki sposób po ich zakupie.

Na ile to jest prawdą nie wiem, słyszałem to od kogoś kto pracował w sklepie akwarystycznym.

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: makuvip1 » 3 listopada 08, 18:13

Kiryski miałem jakieś 4-5 miesięcy. Wiem że nie są odpowiednie ale nie mam na razie pieniędzy na zakup innych rybek... :smile:

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: przemekkmmz » 3 listopada 08, 18:16

To by się nie zgadzało, bo facet, który to opowiadał, że padają po jakichś 2 tygodniach maksymalnie. O ile jest to prawda :niewiem:

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: makuvip1 » 3 listopada 08, 18:21

No już sam nie wiem.Kiryski kupowałem na 2 razy.Raz kupiłem jakoś 4 później 3.Z tych 4 został mi tylko jeden ponieważ tamte zdechły na bakterie.Ta jedna nadal żyje.A te nowe 3 zdechły wszystkie po kolei.Dzisiaj wyłowiłem ostatniego który pływał przy powierzchni do góry nogami.Kiedy siadał na żwirku od razu wywracał się na brzuch i tak pływał do góry płetwami... ;-) Nie wiem czy to możliwe ale czy rybka mogła stracic wąsy i od tego zdechnąc..?? Mam gładki żwirek no ale...

Awatar użytkownika
Sznurek
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 28 października 08, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: Co sie dzieje moim kiryskom ??

Postautor: Sznurek » 3 listopada 08, 19:01

przemekkmmz pisze:To by się nie zgadzało, bo facet, który to opowiadał, że padają po jakichś 2 tygodniach maksymalnie. O ile jest to prawda :niewiem:
od mojego zakupu tych rybek w ciągu 3 tyg. padły 4 szt. została ostatnia.. :/
cześć [you]

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości