Biała narośl sajica (foto)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
rysib
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 grudnia 05, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Biała narośl sajica (foto)

Postautor: rysib » 28 października 09, 11:14

litraż 375l
filtry: serafil 900 + FZN-3
obsada: 2 skalary, 2 pielęgnice miodowe (herotilapia multispinosa), samiec pielęgnicy sajici (Archocentrus sajica), 1 gibiceps (Glyptoperichthys gibbiceps), 1 zbrojnik niebieski (Ancistrus dolichopterus), 5 kiryśnik czarnoplamy (Megalechis thoracata).
pokarmy: bio-vit 4x w tygodniu, D-50+ 2x w tygodniu (plus Tropical Green Algae Wafers, papryka i inne smakołyki dla zbrojików)
temperatura: 24 st. C.
zmiany wody: 40 l. raz w tygodniu,
A teraz sedno sprawy: samiec sajici niedawno "pozbył się" swojej połowicy (niestety tym razem nie zdążyłem po nieudanym tarle). Został więc sam. Ostatnio zauważyłem, że pojawiła się zmiana nad okiem. Ryba jest bardziej płochliwa, wykazuje tendencję do chowania się wśród korzeni, krótko mówiąc/pisząc już nie jest władcą baniaka.
Krótki opis zmiany: biała narośl, na początku myślałem, że to skaleczenie, gdy zmiana się powiększała zastosowałem prewencyjnie MFC, ale skutków działania nie widać. Stąd moja prośba o pomoc w identyfikacji i leczeniu choroby.
fot. 1
Obrazek
Fot 2.
Obrazek
Pozdrawiam Rysiek
375 l. Pielęgnice: sajica, 2 x miodowa,2 skalary + kiryśniki czarnoplame x 5, gibiceps + zadziorny ancistrus.

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała narośl sajica (foto)

Postautor: veetak » 29 października 09, 13:57

Hexamitoza (dziurawica). Nieleczona rozprzestrzenia się na inne ryby. Śmiertelna. Trzeba przeleczyć całą obsadę Flegellolem sery.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości