Sera Professional Flagellol - skalar- czy można powtórzyć ku

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Kessie
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 czerwca 09, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Sera Professional Flagellol - skalar- czy można powtórzyć ku

Postautor: Kessie » 6 listopada 09, 13:37

Witam serdecznie,
Moje pytanie kieruję głównie do osób, które mają pojęcie na temat leku dla ryb: Sera Professional Flagellol.
Pokrótce mówiąc: Od znajomego dostałam piękną rybcię- skalara. Niestety żaglowiec wiele przeszedł. Był przekazywany z ręki do ręki, a ostatecznie wylądował w 50 litrowym akwarium z trzema innymi skalarami i rybami wyłowionymi z jeziora :/ Pomimo, że sama też mam 50 litrowe akwa, natychmiast go przyjęłam. Oczywiście na dniach planuję wymianę akwa na 112 lub 200l (spór do rozstrzygnięcia), ale teraz przynajmniej nie jest atakowany przez polskie ryby z odłowu i nie siedzi schowany za filtrem. Cóż, od początku jego pobytu w moim wodnym mieszkanku zauważyłam, że jest wystraszony, unikał jedzenia (co mnie szczególnie nie dziwiło mając na uwadze jego poprzednie lokum). Zaobserwowałam jeszcze, że często siedzi blisko tafli i patrzy ku górze (jakby czekał na jedzenie, choć ostatecznie nie jadł) i że jego odchody są galaretowate. Pół nocy spędziłam na forach czytając o prawdopodobnej przyczynie zachowania i obserwując rybę. Moja ostateczna diagnoza: wiciowce lub nicienie. Niestety trudno mi rozstrzygnąć które z tych dwóch pasożytów zamieszkały mojego skalara.
Przechodząc do rzeczy- zakupiłam wczoraj Sera Flagellol. Niestety nie znalazłam wielu opinii na temat leku. Wlałam wg. instrukcji. Podobno lek działa natychmiast, jednak ja nie widzę u skalara żadnych zmian. Minął dzień, a on nadal nic nie je. Po 3 dniach zalecają wymianę wody (80%) i tu moje pytanie: czy w razie, gdyby do niedzieli rzeczywiście nie było poprawy, mogę podmienić wodę i zastosować całą kurację ponownie? Nie wiem czy mogę to zrobić drugi raz pod rząd, w Internecie nie znalazłam odpowiednich informacji...
Może dodam jeszcze, że w akwarium poza skalarem pływają jeszcze neonki, kiryski i glonojad.
Uff, ale się rozpisałam. Z góry baaardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam ciepło :)

[ Dodano: 6 Listopad 09, 19:36 ]
To może chociaż zna ktoś dobre i sprawdzone preparaty jednocześnie na wiciowce i nicienie?? Albo znacie inne metody pomagające w leczeniu tych przypadłości? Może jakieś domowe? Z góry dziękuję za każdą poradę

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości