pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
amith
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 7 lutego 10, 12:35

pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: amith » 19 lutego 10, 21:13

Mam akwarium 12l. Wiem, ze miałam komuś je wydać, ale kiedy zobaczyłam objawy chorób zostawiłam je. W końcu nie mogę oddać komuś chorych ryb Temperatura wynosi 24-26C. Mam brzęczyk, ale nie mam filtra. Obstawa to (przed śnięciem ryb)
1x glonojad
5x bystrzyk neonowy
5x gupik
1xkirysek
W pewnym momencie zaczęły mi padać ryby. Pierwsza padła mając jakies tiki. Drugiej oko zarosło czymś białym, grubym na 1cm. Trzeciej cos wrzarło sie w wnetrzności, kolejnej zgnił pysk. Mój ostatni gupik zaczyna mieć takie objawy jak drugi. Poza tym bystrzyki zachorowały na ospę rybią. Jedyne, co się nie zgadza, to to, że maja spory apetyt. Poza tym żadnba ryba mi nie padła. Co robić?
Ostatnio zmieniony 19 lutego 10, 21:30 przez amith, łącznie zmieniany 2 razy.
wilk nie jest zły. Wilk tylko UDAJE złego.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: osama » 19 lutego 10, 21:18

Sadysto, zostaw biedne ryby w spokoju, znajdź sobie jakieś inne, ciekawe hobby, które nie będzie pozbawiało życia bezbronnych istot. Może szydełkowanie sprawdzi się w roli nowego zainteresowania?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

amith
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 7 lutego 10, 12:35

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: amith » 19 lutego 10, 21:20

nie czekam na krytykę. Wiem, że jest źle, ale ja szukam POMOCY a nie krytyki.

[ Dodano: 19 Luty 10, 21:22 ]
zapomniałam dodać, że zastosowałam już CMF i nic nie pomaga.
wilk nie jest zły. Wilk tylko UDAJE złego.

Awatar użytkownika
lcniko
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 11 lutego 08, 16:06
Lokalizacja: Piotrków City

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: lcniko » 19 lutego 10, 21:31

Pachnie prowokacją, bo nie wierze że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Kup większe akwarium cały potrzebny osprzęt bo tak to nie masz co szukać tutaj pomocy.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 10, 21:34 przez lcniko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

amith
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 7 lutego 10, 12:35

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: amith » 19 lutego 10, 21:34

niestety, nie mam gdzie zmieścić większego. A ryby i tak dziwnie się zachowywały po przeniesieniu do większego. Czym to leczyć? Bo z ciasnoty to to się na pewno nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 10, 21:36 przez amith, łącznie zmieniany 1 raz.
wilk nie jest zły. Wilk tylko UDAJE złego.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: osama » 19 lutego 10, 21:35

amith pisze:Bo z ciasnoty to to się napewno nie dzieje.
I tu się mylisz. Złe warunki, brak filtra to główne czynniki prowadzące do choroby. Te ryby nie nadają się do 12l, zresztą żadne się nie nadają.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: koteczek555 » 19 lutego 10, 21:44

Amith bez filtra to te ryby żyją za przeproszeniem w g...nie i jak mają nie padać?Jeszcze mało, że w g... to w totalnej ciasnocie!
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

amith
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 7 lutego 10, 12:35

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: amith » 19 lutego 10, 22:50

Osama skoro jesteś moderatorem, to powinieneś wiedzieć, że ryby nie chorują od ciasnoty. A to ewidentnie jest choroba. W każdym razie na pewno nie ospa. Koteczek555. Nawet jeśli mają filter, nadal żyją w g..nie, tylko tyle, że jest ono na gąbce filtra. Mam wujka akwarystę, piętnaście lat zajmował sie rybami, a zaczął od platynki w słoiku i nic jej nie było. a tu mi mają z ciasnoty zdychać?
Ostatnio zmieniony 20 lutego 10, 14:47 przez amith, łącznie zmieniany 1 raz.
wilk nie jest zły. Wilk tylko UDAJE złego.

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: Kuro » 19 lutego 10, 23:30

Osama nie napisał, że ryby chorują, bo jest im ciasno. Jemu chodziło o to, że masz za dużo ryb, w za małej przestrzeni. W wodzie gromadzą się szkodliwe dla ryb w niej pływających substancje i inne robactwo... Filtr pomaga to usuwać.

PS
Sajki, zgłaszam oficjalny protest:

amith pisze:...żyją w g..nie...

koteczek555 pisze:... żyją za przeproszeniem w g...nie...


Jak ja dostałem zielony tekścik, to im też proszę wysłać :P Wulgaryzmy, to wulgaryzmy :)

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: sajki » 20 lutego 10, 11:39

Słowko na "g" to trochę mniejszy kaliber, ale faktycznie- proszę pisać kulturalnie! :twisted:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: osama » 20 lutego 10, 14:50

amith pisze:Osama skoro jesteś moderatorem, to powinieneś wiedzieć, że ryby nie chorują od ciasnoty.
Karłowacenie. Wiesz co to jest? Wiesz do czego prowadzi? Nie? To nie pisz głupot, tylko zaznajom się z tematem...
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
caporegime
Ryba
Ryba
Posty: 498
Rejestracja: 24 września 08, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: caporegime » 20 lutego 10, 22:31

Od palenia, picia też się nie choruje i umiera... od razu ;-)
Tak jak piszą przedmówcy, leczenie tych ryb, bez zmiany warunków ich życia, to jak stosowanie chemioterapii choremu na raka płuc, który i tak pomimo swego stanu, dalej dzielnie pali jednego papierosa za drugim.
200L:Colisa lalia, Apistogramma cacatoides, Ancistrus cf. cirrhosus, Corydoras aeneus, Corydoras albinos, Otocinclus affinis

chrisparypa
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 12 lutego 10, 19:09
Lokalizacja: 7k km po za PL

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: chrisparypa » 20 lutego 10, 22:39

osama pisze:Sadysto, zostaw biedne ryby w spokoju, znajdź sobie jakieś inne, ciekawe hobby, które nie będzie pozbawiało życia bezbronnych istot. Może szydełkowanie sprawdzi się w roli nowego zainteresowania?


BUHAHAHAHAHAHA DOBREEEEEEE

nie no nie wierze.... 12 litrowe akwarium.... jeszcze przyznaj sie ze to kula :)
Ostatnio zmieniony 21 lutego 10, 11:22 przez chrisparypa, łącznie zmieniany 1 raz.

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: tom-asz » 21 lutego 10, 20:52

Miałem kiedyś piękną "kulę" (5l.?) a w niej 4 sumki afrykańskie, jakieś Gurami, Gupiki i może coś jeszcze - nie pamiętam dobrze. Do tego roślinki, a że rosły bardzo dobrze to rybki miały trudności z pływaniem. Rybki miały się doskonale, nie zdychały i rosły jak na drożdżach. Gdy sumki zbliżyły się rozmiarami do średnicy kuli z prawdziwym wysiłkiem kupiłem nowe większe akwarium i przeniosłem całe towarzystwo. Hodowałem je kilka lat póki nie przyśniły mi się pielęgnice. Mam przeczucie, że dzisiejsza akwarystyka zawędrowała w dziwne miejsce, tak jak to forum.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 10, 20:57 przez tom-asz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: pomocy! dwie choroby w jednym akwa!

Postautor: sajki » 21 lutego 10, 20:56

Jeśli uważasz, że 5l kula to dobre miejsce na trzymanie ryb, to Ty zawędrowałeś w dziwne miejsce. A może zawsze w nim byłeś.
Daj na wstrzymanie z takimi "radami", bo jeszcze ktoś niekumaty to przeczyta i uwierzy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości