Gupiki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
romcost
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 10, 20:15

Gupiki

Postautor: romcost » 1 kwietnia 10, 19:37

Witam serdecznie na forum,
Jestem akwarystą amatorem już od ponad 20 lat, z kilkuletnią przerwą, ale pierwszy raz spotkałem się z czymś podobnym...
Posiadam akwarium ~65 litrów, z grzałką z termostatem 100W (temperatura zadana 24 Grd C) i zewnętrznym filtrem Atman HF-0400. W akwarium mam 10 gupików i 6 neonów Inesa. Ale ostatnio bez wcześniejszych jakichkolwiek objawów samiczki gupika po urodzeniu zaczęły padać, przed urodzeniem żadnych objawów, zdrowa rybka po urodzeniu samiczki chudną aż brzuchy mają pozapadane i mają problemy z pływaniem. Co może być przyczyną ??
PS.
Nie odławiam samiczek do kotnika, więc nie jest to jakaś zmiana wody.
Rybki karmię granulatem wysokoproteinowym z Tropikala i dla odmiany pokarmem dla bojowników firmy Aqua Szut BettaMix.
Unikam żywego pokarmu kupionego w sklepie, gdyż zawzsze po takim karmieniu ryby mi chorowały i padały, czekam, aż pojawi się plankton w stawach.

Speker
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 27 grudnia 09, 21:26

Re: Gupiki

Postautor: Speker » 2 kwietnia 10, 12:57

Może są już stare, ryba nie żyje wiecznie .
Nie trzymajcie ryb w kuli !
Moje ulubione ryby : Pielęgniczka Kakadu i Pielęgnica Severun Gold :]

PioBia
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 12 marca 10, 10:44

Re: Gupiki

Postautor: PioBia » 2 kwietnia 10, 14:59

Od dobrych dwóch lat występuje duży problem z jakością gupików. Masowość hodowli oraz uzyskiwanie wymyślnych odmian spowodowało, że standardem staje się padanie samicy po trzecim porodzie. Nawet w hurtowaniach zdarzają się masowe śnięcia, w ciągu nocy potrafi paść kilkaset sztuk gupika. Znaczna część sklepów przerzuca się na dostawy od prywatnych hodowców i ogranicza ofertę odmian "wymyślnych". Być może to źródło twoich problemów?

Bardziej zastanowiło mnie twoje zdanie o pokarmach mrożonych/żywych. Karmię ryby takimi pokarmami i nigdy nie miałem kłopotów. To raczej odłowy ze stawów uważane są za ryzykowne (łatwo oprócz pokarmu przytaszczyć chorobę). Może powinieneś zmienić sklep? Może pokarm jest stary, wielokrotnie zamrażany itp?

Awatar użytkownika
aquapiter
Narybek
Narybek
Posty: 67
Rejestracja: 30 marca 10, 16:28

Re: Gupiki

Postautor: aquapiter » 4 kwietnia 10, 06:26

romcost pisze:Ale ostatnio bez wcześniejszych jakichkolwiek objawów samiczki gupika po urodzeniu zaczęły padać, przed urodzeniem żadnych objawów, zdrowa rybka po urodzeniu samiczki chudną aż brzuchy mają pozapadane i mają problemy z pływaniem. Co może być przyczyną ??


-gupiki w 80% giną po urodzeniu

[ Dodano: 4 Kwiecień 10, 07:26 ]
tak niestety jest
Obrazek

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gupiki

Postautor: sajki » 4 kwietnia 10, 10:04

-gupiki w 80% giną po urodzeniu

Możesz podać skąd masz takie dokładne informacje? Czy po prostu bierzesz sobie dane z kosmosu?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości