Ramireza - brak apetytu

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
schwimmen
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 6 maja 10, 18:10

Ramireza - brak apetytu

Postautor: schwimmen » 30 października 10, 16:33

-litraż akwarium: 54l
-filtracja: Filtr wewnętrzny BT-400 oraz Filtr wewnętrzny HJ 411B
-obsada zbiornika: 10x neon innesa 1x ramireza
-pokarmy, którymi karmię podopiecznych; płatki z tetry 3 rodzaje
-temperatura wody i jej parametry: ph-7,5 t-24C
-opieka sprawowana nad zbiornikiem (podmiany, odmulanie etc.):Podmiany tygodniowe(30%) wraz z odmulaniem
-zmiany w zachowaniu ryby: Ramireza straciła apetyt
-zmiany na jej ciele: brak

Od paru dni moja ramireza straciła apetyt. Przedtem kiedy dawałem jedzenie rwała się do niego pierwsza. Przeganiała neonki.
Ostatnio nie zwraca uwagi na jedzenie. Niekiedy podpłynie chwyci coś. Nawet jak jest obok niej dużo jedzenia nie chce jeść.
Od jakiegoś czasu nabrała barw(pojawiła jej się czarna kropka), oddycha dość często, odchody są trochę białawe(dokońca nie jestem pewien)

Zielonooka
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 29 maja 10, 09:09

Re: Ramireza - brak apetytu

Postautor: Zielonooka » 31 października 10, 08:27

Może po prostu się przejadła? zrób im dzień głodówki może się odbrazi ;)
Przy pasożytach byłaby (oprócz tego, że nie je) osowiała, najprawdopodobniej schowałaby się w rogu akwarium albo w roślinach i praktycznie nie wypływała.

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Ramireza - brak apetytu

Postautor: nsp » 31 października 10, 08:36

A nie próbowałeś dawać żywego/mrożonego pokarmu? Bo moje Ramirezy tylko taki jedzą a płatki i granulki leżą i się kurzą

schwimmen
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 6 maja 10, 18:10

Re: Ramireza - brak apetytu

Postautor: schwimmen » 31 października 10, 17:37

Oto dodatkowe informacje o rybie:
Ryba jest najczęściej przy dnie. Rusza się od czasu do czasu. Siedzi w jednym miejscu. Popływa trochę i znajduje inne miejsce i zaś tam jakiś czas siedzi.
A i nie wiem czy to pomoże. Ale przedtem jak ją chciałem złapać siatką to uciekała, a teraz da się z łatwością złapać.

Spróbuje im dać dzień głodówki. A jak to nie od przejedzenia to od czego?

[ Dodano: 2 Listopad 10, 13:59 ]
pomoże mi ktoś
zrobiłem jej 2 dni głodówki i nadal tak się zachowuje

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości