Dziwna, groźna choroba neona

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lotion
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 9 sierpnia 09, 14:15

Dziwna, groźna choroba neona

Postautor: lotion » 16 marca 11, 20:07

Mój neon jakiś ponad tydzień (jak nie dwa) temu miał taki jakby biały, wzdęty brzuch. Myślałem, że padnie, ale trzyma się do dziś. Niestety wciąż chowa się za roślinką i siedzi tuż przy dnie. Wychudł okropnie, zbladł i zrobił się wręcz o połowę mniejszy od pozostałych innesów. Nie widzę żeby cokolwiek jadł. Najpierw dałem CMF, potem zdobyłem baktopur direct i leczyłem go kąpielą w zbiorniku głównym jak i w krótkotrwałej kąpieli. Niestety poprawy nie widać, a ja nawet nie wiem z jaką chorobą walczę? Dodam, że reszta obsady zbiornika trzyma się zdrowo.

Akwarium 63l.
Filtra Tubo 550 Aqua Szut.
Grzałki nie mam, bo i tak temperatura w akwa wynosi teraz 27st.

Obsada:
10 x neon innesa
4 x otosek
4 x kirysek panda
1 x bojownik syjamski

Rybki najczęściej karmię różnymi rodzajami płatków, granulkami oraz od czasu do czasu mrożoną ochotką i dafnią.
Raz na jakiś czas kupuję żywy wodzień.

Nie wiem czy jest to mikrosporidioza, bo ten stan trwa od dwóch tygodni (już straciłem rachubę), a pozostałe rybki są zdrowe.
Jeśli chodzi o wykrzywienie kręgosłupa to bodajże 4 neony takie zakupiłem (nie zauważyłem wady), ale od miesięcy mają się zdrowo. Ten jeden tylko zapadł na coś z czym nie mogę sobie poradzić.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości