dziwne zachowanie bojownika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
KomarS4
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 3 lutego 13, 16:42

Re: dziwne zachowanie bojownika

Postautor: KomarS4 » 5 kwietnia 13, 10:15

JaCoOoOoS pisze:Nie mam ich komu oddać,

Jeśli chodzi o oddawanie rybek to często małe sklepiki zoologiczne przyjmują, kasy Ci za nie nie dadzą ale coś na wymianę dostaniesz ;-)

Rumcajs.ard
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 22, 14:31

Re: dziwne zachowanie bojownika

Postautor: Rumcajs.ard » 29 stycznia 22, 14:46

Dzień dobry,
mam samiczkę bojowniczkę po przejściach (narwany samczyk ścigał ją i podgryzał i męczył ogólnie), i jest niepokojąco niemrawa. Dwa tygodnie po przeniesieniu do osobnej kuli (szklanej) była radosna i żwawa, a teraz całymi dniami siedzi zaplątana w krzaki. Z własnej woli!
Wplątuje się w nie a potem tak siedzi. Ruszyć stamdąd można ją tylko jedzeniem. I na dodatek często trzeba pomagać przy wyplątywaniu bo... nie daje rady! Czy można cokolwiek na to poradzić? Bo co prawda bojowniki śpią, no ale tylko 15 - 20 minut a nie cały dzień! POMOCY! :(

Rumcajs.ard
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 22, 14:31

Re: dziwne zachowanie bojownika

Postautor: Rumcajs.ard » 29 stycznia 22, 15:24

Fatty pisze:
JaCoOoOoS pisze:W sklepach trzymają je w ciasnych kubkach bez niczego z wodą zmienianą raz na kilka dni i dają rade, a u mnie nie?


nie traktuj tego jako wzór- one nie powinny być tak trzymane. Kubeczki za zadanie mają służyc jedynie do transportu.

Znam sklepik akwarystyczny (zresztą nie tylko akwarystyczny) gdzie bojowniki, i w ogóle ryby i zwierzęta mają full wypas. :wink: Ogromne akwaria, pełno ozdób, roślin i żarcia, woda cieplutka, a ryby tak wybarwione, że naprawdę jest im tam dobrze! :D A na dodatek sklepik prowadzi niepozorna starsza pani, ale chyba ma wielkie dochody skoro ryby mają tam takie warunki... W Toruniu, w Pawilonie Maciej. Naprawdę polecam :) 8) :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości