gupiki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
kreatox
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 grudnia 13, 09:21

gupiki

Postautor: kreatox » 6 grudnia 13, 09:47

Obsada . 10 gupikow. 12 danio. 5kiryskow. 1 glonojad . Akwarium 150 litrów temperatura 25. Mam problem z gupiki co poniekture siedzą przy dnie że złożonymi pletwami inne za filtrem jedzą normalnie jak zaczynają pływać to sa zwawe ale to trwa góra 5 minut co może im byc :( ostatnio zdechly mi 2 glonojaday boję się że reszta może być chora . Stosowaniem zieleń malachitowa i kurację wysoka temperatura ponieważ ocieraly się o rośliny i ozdoby myślałem że to ospa. I pomogło ale chyba nie do konca

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: gupiki

Postautor: cypeks » 6 grudnia 13, 13:35

Przy ospie ryby miały by białe plamki na płetwach, w późniejszym etapie na reszcie ciała. Sprawdź parametry wody, zwłaszcza NO2 i NO3, jaką masz temp. w akwa. Po zastosowaniu chemii robiłeś już podmiany wody? Masz jakieś rośliny? Jaki filtr masz i czy akwarium jest już dojrzałe, czy może niedawno wystartowane?
Tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli zbyt wiele.

melon
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 24 listopada 13, 20:29

Re: gupiki

Postautor: melon » 6 grudnia 13, 18:53

Kiedy zalozone akwarium , kiedy wpuszczone ryby , parametry wody = oto esencja .

kreatox
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 grudnia 13, 09:21

Re: gupiki

Postautor: kreatox » 6 grudnia 13, 21:27

temperatura wody 25stopni robiłem juz 2 podmianki po 30% wody, Akwarium chodzi juz około 1,5 miesiąca, kryptokoryna karbowana, trawa nurzaniec, kryptokoryna wendetta, takie choineczki jak by nie wiem jak sie nazywaja. filtr wewnętrzny o wydajnosci 400l/h. Gupiki pływaja i glonojad pływaja 1,5 miesiąca a danio i kiryski 5 dni. parametrów nie znam nie miałem czasu kupic testerów "praca"

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: gupiki

Postautor: cypeks » 6 grudnia 13, 22:51

Mogę się mylić, ale podejrzewam dość wysokie stężenie NO2, więc bez testów się nie obejdzie. Profilaktycznie możesz zrobić jeszcze jedną podmiankę.

Awatar użytkownika
tom-n-mariola
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 27 grudnia 13, 09:46
Lokalizacja: kraków

Re: gupiki

Postautor: tom-n-mariola » 27 grudnia 13, 09:54

Koniecznie zrób testy wody. Proste i w miarę niedrogie testy ma JBL. Równocześnie robi pH, GH, KH, NO2, NO3. (W zestawie 50 testów) Wysoki poziom NO2 prowadzi do śmierci rybek:( Osobiście tak jak moi szanowni przedmówcy myślę że to może być NO2.

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: gupiki

Postautor: Aublet » 29 grudnia 13, 14:15

Ja podejrzewam pasożyty układu pokarmowego. Czy nie mają długich, ciągnących się białych lub galaretowatych odchodów?

Ocieranie się i takie zachowanie sugerują nicienie. Jakby były jeszcze takie odchody to bez badania mikroskopem można byłoby zaryzykować taką diagnozę.

Jakby miały takie odchody to idź do weterunarza po Levamol 10%.

Robisz dużą podmianę wody, dajesz temperaturę 28*C i pierwszego dnia 10 ml na 100 l wody, drugiego dnia odpoczynek i trzeciego dnia znów 10 ml/ 100 l wody. Czwartego podmieniasz jak najwięcej wody i dajesz węgiel do filtra. Ryby po tym mogą ciemnieć, być apatyczne i płochliwe ale to minie po 3-4 dniach od kuracji. Węgiel trzymasz w filtrze 1-2 dni. Po 7-10 dniach dajesz powtórkę aby wybić wszystkie nicienie.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości