Pięlęgniczka żółta -diagnoza

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Pięlęgniczka żółta -diagnoza

Postautor: Francuz » 11 czerwca 14, 20:48

Witam, od kilku dni moja samiczka p. żółtej jest bardzo ospała, chowa się z tyłu akwarium pośród roślinność. Nie je. Dodatkowo dziś zauważyłem, że ma postrzępione płetwy, oraz płetwy są poczęci "sparaliżowane". Za skrzelami pojawiła się czerwona plama z obu stron. Dołączam filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=OurdW5w ... e=youtu.be
Potrzebne inf:
-80l
-AQUAEL TURBO 500 FILTR WEWNĘTRZNY
-obsada:
p. żółta 1x1, bojownik wspaniały 1x1, bystrzyk ozdobny x7, kirys spiżowy x2, otosek x2, krewetki red cherry ok 10
-pokarm suchy tropicana roślinny, mieszany, plus mrożona artemia
-parametry wody gh 8; kh 6; ph 7,5 temp 27
-podmiany raz na tydzień 15% wody

z góry dziękuję za odpowiedzi.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: Pięlęgniczka żółta -diagnoza

Postautor: thaz » 18 czerwca 14, 08:04

Wyczytałem że optymalna temp. dla pielęgniczki żółtej to 24-26'C, może jej trochę
za gorąco? Poza tym sprawdź poziom NO3 - jedziesz tylko na wewnętrznym (bez biologii?), więc może te 15% nie zawsze wystarcza.
Obrazek

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pięlęgniczka żółta -diagnoza

Postautor: pawelk141 » 18 czerwca 14, 10:16

Mam tak samo jak ty tylko ze z pielegniczka boliwijksa. Mam temp 23-24st wiec tu nie chodzi o to. Moze za malo podmieniasz wody. Ja ostatnio przez 3 tyg nie podmienialem wody i to moze byc przyczyna

Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pięlęgniczka żółta -diagnoza

Postautor: Francuz » 20 czerwca 14, 00:23

thaz pisze:Poza tym sprawdź poziom NO3 - jedziesz tylko na wewnętrznym (bez biologii?)
niestety nie mam testów, a filtr ma pojemnik na biologie. Jednak jeśli chodzi o NO3, to myślę, że bardziej wrażliwe są na to otoski i to one powinny jako pierwsze oberwać, a one mają się wyśmienicie.

thaz pisze:Wyczytałem że optymalna temp. dla pielęgniczki żółtej to 24-26'C, może jej trochę
za gorąco?
z temp walczę jak tylko mogę, lód, wiatraczki, cuda wianki, na niewiele to sie niestety zdaje.

pawelk141 pisze:Moze za malo podmieniasz wody. Ja ostatnio przez 3 tyg nie podmienialem wody i to moze byc przyczyna

przy dzisiejszej podmianie wody, podmieniłem więcej.

Niestety generalnie samiczka padła kilka dni temu, dziś padł samiec. Trochę obawiam się że może być to jakiś pasożyt i same podmiany wody nic nie pomogą.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości