chory neonek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
vegas19881
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 14, 14:17

chory neonek

Postautor: vegas19881 » 28 lipca 14, 14:43

Czy ktos powie mo co jest mojemu neonkowi??
http://www.fotoszok.pl/upload/27041cb4.jpg

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: chory neonek

Postautor: Baster » 28 lipca 14, 18:38

Wygląda na pleśniawkę. Podobne objawy można zauważyć również przy fleksibakteriozie. Z tym że przy fleksibakteriozie może się pojawić także zbielenie " warg " u ryb.

vegas19881
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 14, 14:17

Re: chory neonek

Postautor: vegas19881 » 28 lipca 14, 20:18

Moze byc to drugie bo wlasnie innej rybce cos z warga sie dzieje. Co mam z tym zrobic jak zaleczyc??

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: chory neonek

Postautor: Baster » 28 lipca 14, 20:53

Niestety jeśli jest to fleksibakterioza to leczenie tej choroby jest dość trudne i trzeba się liczyć ze stratami w rybach. Poszukaj w sieci informacji o tej chorobie i o ewentualnych możliwościach jej leczenia.

Oczywiście zanim podejmie się leczenia ryb należy prawidłowo zdiagnozować chorobę. Ja nie postawiłem diagnozy, a tylko podałem przypuszczalnie co może dolegać Twoim rybom. To Ty na podstawie obserwacji swoich ryb musisz stwierdzić czy jest to faktycznie ta choroba czy nie.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości