Chora pielęgniczka Kakadu

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
nexis
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 15, 18:54

Chora pielęgniczka Kakadu

Postautor: nexis » 14 października 15, 20:04

Witam,
To moj pierwszy post i pierwsze akwarium, wiec proszę o wyrozumiałość.
Otoż akwarium mam od ok. 3 miesiecy i do tej pory wszystko było w porzadku, jednak teraz mam problem z samiczką pielęgniczki Kakadu. Od ok. 3 dni ukrywa sie za filtrem(właściwie to na nim leży), jest osowiała, apatyczna, nie je, a mimo to ma lekko wzdęty brzuszek(tak jakby była przekarmiona), ubarwienie zmieniło sie na bardzo ciemne. Oprocz tego nie zauwazyłam żadnych zmian w wyglądzie łusek. Dzisiaj rano(przed zapaleniem światła) zauważyłam że leżała na kamieniach w kącie akwarium, chyba nawet lekko bokiem, kiedy swiatło sie zapaliło wrociła za filtr. Jestem kompletnie zielona wiec proszę Was o pomoc co zrobić zeby jej pomóc. Nie znam nikogo kto sie na tym zna, ostatecznością bedzie pójscie po rade do zoologicznego, ale jakoś nie ufam w pełni sprzedawcom.
Akwarium 80l, filtr wewnetrzny Aquael turbo 500, wkład ceramika+torf, ph ok. 8,0, 26 stopni. Podmiany robie co tydzień, max. co 1,5 tygodnia, ok. 30-40%.
Obsada(domyślam sie że rybek jest za dużo, ale część dostałam 'w spadku')
Pielęgniczki Kakadu 1+1
Prętniki Karłowate 2+2
Otoski 5
Kirysek spiżowy
Kirysek pomarańczowokolcowy
10 neonów czarnych(z czego jeden jest bezbarwny, nie rośnie i od kilku dni nie ma połowy płetwy ogonowej, wydaje mi sie że uszkodzenie spowodowała inna ryba, najpewniej samiec Kakadu, ale pisze o tym na wszelki wypadek)

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Chora pielęgniczka Kakadu

Postautor: KAMYK32 » 15 października 15, 09:54

Bez podaniach dokładnych wyników ph,kh.gh i no3 ciężko będzie cokolwiek doradzić.Jeżeli ph masz faktycznie takie wysokie to będzie to jeden z prawdopodobnych powodów,ale to tylko gdybanie.

szachu
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 11 stycznia 15, 12:42
Lokalizacja: Ząbki

Re: Chora pielęgniczka Kakadu

Postautor: szachu » 17 października 15, 13:30

U mnie wszystkie problemy z pielęgnicami zniknęły po obnizeniu pH i twardości. Zacznij od tego

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości