Dziwne zachowanie bojownika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Agsom
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 17, 20:33

Dziwne zachowanie bojownika

Postautor: Agsom » 4 listopada 17, 20:56

Witam mam problem z bojownikiem odmiany Half Moon. Kupiłam go dwa dni temu niestety był trzymany w kubeczku. Ryba jest cały czas apatyczna , bardzo mało pływa , pokłada się na podłożu i ozdobach. Praktycznie nic nie je , nie podpływa po powietrze... nie wiem jak mam mu pomóc .
Akwarium ma pojemność 30l startowało na dojrzałym filtrze i rybkę wpuściłam po 2 tyg
Filtr niestety nie znanej mi firmy chodzi 24/7
Grzałka Aquel utrzymuje temp 27-29 stopni
Jako podłoże zastosowałam żwir bazaltowy 2-4mm i biały drobny piasek
W akwarium mam ozdobę z kamieni (groty) kupione u lokalnego akwarysty i jedna roślinę , której nazwy niestety nie znam ale wyglada trawiasto. Akwarium jest cały czas zakryte dociętą szyba z lekkim uchyleniem na kable od grzałki i filtra. Kilka dni przed wpuszczeniem ryby zrobiłam mała podmianę wody 5l
Niestety nie znam dokładnych parametrów wody

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwne zachowanie bojownika

Postautor: andrzejkowac » 4 listopada 17, 21:32

No obym nie był złym prorokiem ale może być tak że bojek zbyt długo był w tym kubku i wiele sie nie wymyśli czas pokaże
Młode ampularie oddam

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Dziwne zachowanie bojownika

Postautor: wespazjan » 4 listopada 17, 22:05

Masz wodę kwaśną i miękką, jak bojownikowe wymagania nakazują? Bo w tym kubeczku był pewnie na kranowce i nagła zmiana też mu mogła zaszkodzić, chyba że bardzo powoli aklimatyzowałaś.

Jak faktycznie na dojrzałym filtrze to powinno dojrzałe być, chociaż zawsze bezpieczniej sprawdzić testami.

Dałabym mu jeszcze czas, nie jedzenie przez kilka dni w nowym zbiorniku to standard. Może ryba jest w szoku, że świat taki ogromny :p
Obrazek

Agsom
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 17, 20:33

Re: Dziwne zachowanie bojownika

Postautor: Agsom » 4 listopada 17, 22:48

Muszę kupić testy żeby dokładnie zbadać parametry wody. Lałam wodę kranową plus przy podmiance odrobinka antychloru ale tak jak pisałam ryba trafiła do akwarium kilka dni po podmianie. Filtr jest ustawiony na najniższy wylot wody ale i tak jakieś tam zamieszanie jest . Czy jest możliwe żeby on się tak zachowywał przez zbyt mocny prąd wody ? Bo jak już wypływa to sprawia wrażenie , ze walczy z prądem wody... na ciele brak jakichkolwiek widocznych zmian , plam czy innych niepokojących rzeczy. Kurde cieszyłam się na piękna rybkę , starałam się zapewnić mu dobre warunki a teraz się denerwuje , ze zgotowałam mu piekło

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości