Chory glonojad, pomocy!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Aquarystyczna
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 19, 21:14

Chory glonojad, pomocy!

Postautor: Aquarystyczna » 30 kwietnia 19, 21:59

Jakiś czas temu z akwarium wyskoczył mi glonojad (zbrojnik). Szybko włożyłam go do wody z powrotem, chwilę poleżał ''brzuchem do góry'' i zachowywał się normalnie. Wiadomo był w szoku, ale nic poza tym. Jednak zauważyłam po tym tworzące się na jego ciele jasne plamy, tak jakby odpadła mu skóra (?) po obu bokach ma takie odbarwienia, dodatkowo pojawiają się czerwone miejsca, jakby stan zapalny. Do tej pory nikt nie jest w stanie powiedzieć mi co to jest. Kupiłam dzisiaj leki, których oczywiście jeszcze nie zastosowałam- Formisol-Zoolek oraz Tropical Aqua Care-CMF, kiedyś podawałam to na ospę. Wydaje mi się, że ten wypadek osłabił go i zaatakowały go jakieś bakterie. Nie znam się na tym w ogóle dlatego proszę tutaj o pomoc.
Informacje o akwarium:
100l, w tej chwili mała obsada- 3 bocje wspaniałe, 5 neonek i sporo krewetek, pokarm- tabletki algae wafers, temp. wody to 27/28 stopni, pH-7,2, KH.d 10/178, twardość wody w porządku, NO2-0 i nadwyżka NO3, ale jutro podmieniam wodę, dlatego liczę na poprawę. Odmulam co tydzień. Glonojad normalnie je i zachowuje się tak jak kiedyś, ale te okropne odbarwienia po bokach.. Wygląda to poważnie, proszę o pomoc.

Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości