Zmiana u bojownika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Paciusiq
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 21, 20:00

Zmiana u bojownika

Postautor: Paciusiq » 18 marca 21, 20:29

Czesc zauważyłam, że pod pyskiem mojego bojownika jakby przebarwia się na biało, nie wiem jak inaczej to opisać. Na początku było pod samym pyskiem, teraz poszło dalej

filtracja-filtr z deszczownicą
-obsada zbiornika:1bojownik 1 helmeta
-pokarmy, którymi karmię podopiecznych:od hodowcy, suchy
-temperatura wody i jej parametry (jeżeli je znasz): 26°, ph 7.6, azotany 0, chlor 0, dwutlenek węgla 8. Akwarium 31,5l
-opieka sprawowana nad zbiornikiem (podmiany, odmulanie etc.) Podmiana raz w tygodniu (około 30% wody)
-zmiany w zachowaniu ryby: Jak dodaje posta to mało co zjadla, ale nie jestem pewna czy to w wyniku choroby czy przez to, że wczoraj za dużo zjadła
-zmiany na jej ciele: pod pyskiem zauważyłam białą plamę, która zrobiła się większa (pierwsze dwa zdjęcia zmiana, trzecie jak do mnie przyjechal
Dodaje link do imigura ze zdjęciami http://imgur.com/a/677NgDS
(Wybaczcie nie umiem tu dodawać zdjec)

Mizool
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 7 marca 21, 10:09

Re: Zmiana u bojownika

Postautor: Mizool » 24 marca 21, 20:13

Bojowniki oddychają labiryntowo (czerpią powietrze z atmosfery)
najprawdopodobniej nawdychał się zimnego powietrza i ma zapalenie skrzeli.
Nie wiem czy uda się go w 100% uratować/wyleczyć ale przykryj akwarium pokrywą lub pleksiglasem-Powinno pomóc

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości