Padające rybki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
alus.l
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 21, 12:53

Padające rybki

Postautor: alus.l » 17 kwietnia 21, 13:16

Witam
Z góry dziękuję za pomoc.
Założyłam 3 tyg temu akwarium 250l ( ma razie napełnione do ok 210 ze względu na napowietrzanie deszczownicą)
Filtr kubełkowy tetra 1200 ( dostałam prawie nowy od znajomego który hodował żółwia ale ponad 5 lat temu)
Temp 24 st
Trochę roślin.
Po dwóch tygodniach dałam pierwsze ryby: molonezje, mieczyki, rasbory, danio, prętnik karłowaty, kardynalek chiński, kiryski, glonojad.
W ciągu tygodnia padło 12 ryb.
Kupiłam testy:
Ph 7,6
Twardość 11 i węglowa 5
NO3 -5 (prawie brak)
Dawałam bakterie startowe.
W pierwszym dniu padły skalary, potem rozbory, jedno danio, mieczyki (mieczyk który padł dzień wcześniej nie jadł, chował się)
Teraz samiczka mieczyka się izoluje i nie je. Pewnie jutro padnie. Czy można temu zapobiec, czy robię coś źle?
Kupiłam preparat uzdatniający wodę kranową.
Żwir do akwarium był kilka razy płukany, pasek pieczony, korzeń kupiony w sklepie, substrat.
Staramy się robić wszystko jak należy.
Kupiłam też witaminy i minerały które pomoc przy dobrym filtrze się wypłukują.
Z góry dziękuję za pomoc
Ps. Myślę że może brakować potasu ( test zamówiłam) ale to chyba roślinkom a nie rybom szkodzi...
Pozdrawiam serdecznie Ala

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Padające rybki

Postautor: jurkin » 17 kwietnia 21, 20:44

Podejrzewam że kiedy wpuszczalaś ryby akwarium było nie dojrzałe, za dużo ryb na raz. Do nowego akwarium trzeba wpuszczać stopniowo, po kinka sztuk.
Nie dokładaj ryb, nie płucz filtra, nie grzeb w podłożu, nie lej chemii. Morzesz robić częste nie duże podmianki. W tej sytuacji przydał dy się test na NO2, jak wynik rośnie to zrobić podmiankę większą.
Ile ryb było wpuszczono i ile zostało i jakie? Co to za witaminy i minerały? Jakie wkłady w filtrze?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości