Światłowstręt?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Spectro
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwietnia 22, 12:28

Światłowstręt?

Postautor: Spectro » 13 kwietnia 22, 12:31

Witam. Mam pewien problem, od kiedy padła mi paletka (2 MSC) po 5 latach szczęśliwego życia, moje skalary w momencie odpalenia światła siedzą w jednym punkcie. Odchody normalne, jedzą bo jedzą ale bez przesady. W momencie gdy zgasze światło zaczynają się normalnie ruszać. Jeśli chodzi o wygląd to nic im nie jest. Jakoś że 4 miesiące temu miały ospę ale wyleczone cmf, stan wody jest w normie, tak jak powinno to być. Na ten moment nie widać żadnych nawrotów, jak mówię ryby wyglądają na zdrowe. Jedyna różnica była w momencie włączenia co2-rybki przeprowadziy się i częstą siedzą z pyskiem w bombelkach jakby specjalnie tam podpływają, wręcz się kłucia się o to kto bliżej będzie. Nie widać przyduchy, mają tak tylko skalary inne ryby pływają jakby nigdy nic. Zbiornik 200l obsada 10x rodostomus,3xkosiara,2 zbrojniki i 4 skalary
Żadnej nowości nie ma jeśli chodzi o obsadę. Wszystkie znają się bardzo długo.
Stąd pytanie, miał ktoś podobną przypadłość ?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości