Prętnik karłowaty - apatyczny, nadęty brzuszek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
mKej
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 marca 22, 17:37

Prętnik karłowaty - apatyczny, nadęty brzuszek

Postautor: mKej » 9 czerwca 22, 14:51

Wymiary: 35x35x40
Oświetlenie: LEDDY SLIM DUO 10W
Filtracja: VERSAMAX 3
Ogrzewanie: FIX 50 W

Temperatura to zwykle około 25*C. W nocy spada o jeden/2 stopnie.

Pokarmy - Dafnia vitaminized, Oase - Organix, colour flakes, rośliny w akwarium.

Obsada -
1x Prętnik karłowaty
10x Bystrzyk Amandy
5x Ampularia
Niezliczona ilość krewetek

Podmieniam wodę raz w tygodniu, około 25%. Połowa to odstana woda, połowa to świeżo dolana woda z kranu, kontrolowana temperatura.

Prętnik dzisiaj od rana jest bardzo apatyczny, bardzo płochliwy w porównaniu do tego jak się zachowywał do tej pory. Apetyt też ma bardzo osłabiony. Ma nadęty brzuch. Cały czas zawieszony jest w jednym miejscu w akwarium, zaraz pod kaskadą filtra. Zwykle eksploruje sobie akwarium, skubie korzenie Pistji. Jest w akwarium od 10 tygodni. Nie ma zmian na ciele.

Kilka dni temu miałam w pokoju włączony wiatrak na suficie, a pokrywa była zdjęta, bo Pistje przestały mi się rozrastać i boję się, że może biedakowi przeziębił się labirynt. Nie wiem, czy mogłabym podnieść wodę w akwarium do 30* biorąc pod uwagę to, że inne gatunki mogłyby to słabo znieść. Plus nieszczęsna grzałka z zestawu nie ma termostatu (poza tym, który utrzymuje temp. na poziomie 25*).

Co myślicie?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości