Padła połowa obsady

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
WladimirPutin
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 kwietnia 21, 13:43

Padła połowa obsady

Postautor: WladimirPutin » 3 września 22, 10:59

Witam
Mam aktualnie sytuację która mnie bardzo załamała...

Zacznę od informacji o zbiorniku

Akwarium 320l
Oświetlenie led
Filtr ultramax 2000
CO2
Średnia roślinność
Woda RO
Nawozy podawane dozownikiem


Ostatnie parametry które robiłem dwa tygodnie temu ( aktualnych nie mam ponieważ pracuje w delegacji i zbiornik jest doglądany przez znajomych plus kamera )

O to parametry wody :

pH - 7
NH2 - 0
NO3 - 20
Fe - 0,1
KH - 5
GH - 7
K - 18
No2 - 0
Po4 - 1,5
CA - 45
Mg - 3

Po wcześniejszych problemach od kilku miesięcy wszystko się układało, roślinność rozkwitła i rybki dobrze się trzymały

Wystąpiły tylko krasnorosty i jak wcześniej sobie z nim poradziłem tak teraz używałem AQUA HOBBY CARBON ( środek słaby ... Po 4 dniach mizerne efekty w dawce 30ml i przedłużyłem do 6 dni ) ale to nie wiele zmieniło
( wcześniej używałem innego środka i po 4 dniach był git )

Po rybkach nie było nic widać by coś się działo. Co jakiś czas używałem też FEMANGA ALGEN STOPP GENERAL i nigdy nie było problemu

Aż do teraz ...

Od ostatniej walki z glonami minęło 2 tygodnie i bojąc się o rozrost krasnorostu kazałem znajomym dodać 30 ml carbo i 70ml Femanga. To był wtorek wieczór a dzisiaj (piątek) okazało się że połowa obsady padła ... Środki nigdy same nie zaszkodziły rybką.

Czy połączenie tych środków stworzyło śmiertelną mieszankę dla rybek ??

Z rzeczy których się zmieniły w tym czasie to zauważyłem na kamerze że jeden z dwóch napowietrzaczy nie działa ( wcześniej zdarzało się że go odłączyłem by podłączyć pod artemie i nie było problemu )

Boje się czy to na pewno to i martwię się o resztę obsady :/

Mam nadzieję że dobrze nakreśliłem sytuację

Dodam jeszcze że razem z preparatem na glony rybą została podana mrożonka i delikatnie zwiększona dawka CO2

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości