chore gupiki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
basik0
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 8 lutego 23, 17:36

chore gupiki

Postautor: basik0 » 8 lutego 23, 17:53

Dzień dobry, mam akwarium 54l, w którym są 4 kiryski malutkie, 8 prystelek i 10 samców gupika endlera. Rybki są karmione ichtio vit oraz pokarmem dla kirysków firmy tropical. woda ma 26°C, no2 - 0, no3 < 30, testy kropelkowe zoolek, niestety innych parametrów nie znam. Akwarium jest po restarcie, dojrzewało dwa tygodnie, ryby były wpuszczone 29 stycznia 2023r. Mam filtr aquael fan 1 plus, z gąbką i grzałke aquael 75W. W akwarium są tylko żywe rośliny - anubias, zwartka wendta, hygrophila. Dodatkowo jest jeszcze mały korzeń. Podłoże to żwirek kwarcowy. Trzy dni temu zauważyłam, że jeden z gupików nie chce jeść, smętnie pływa, kładzie się na dnie. Dziś zauważyłam ze dzieje się tak z kolejnym. Przeczytałam, że dodatkowa podmiana może pomóc, więc dziś rano podmieniłam 30% wody - odstana przez noc. u niektórych rybek odchody są takie fragmentami przezroczyste, ale innych objawów nie zauważyłam. inne rybki nie mają żadnych objawów.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości