zdychają rybki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
nicniewiem
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwietnia 23, 08:22

zdychają rybki

Postautor: nicniewiem » 18 kwietnia 23, 08:37

Cześć, Od grudnia mam akwarium i dopiero się uczę

-110 l
- filtr aquarel powerhead circulator 650
- karmie płatkami tropical (2 rodzaje) i 1 opakowanie granulatu z tropicala- na zmianę raz dziennie
-woda ma ok 24 stopnie, NO3 10, PH 7
- co kilka dni wiadro wody wylewam z akwarium dolewam odstanej kranówki (wiadro 10l)

W akwarium mamy 4 kosiarki, 1 ampularie, 4 platki (1 chyba 3 albo 4 malutkie przetrwały z porodu), 4 danio i były 4 neony (są 2) oraz 2 gupiki (został 1). I sporo roślin (nie znam rodzajów. Pojawiły się ciemne kropki jakiegos glona na niektórych roślinkach

Co kilka dni 1 rybka mi pada. Najpierw były to danio (2 sztuki padły), potem neony 2 padły i wczoraj odszedł gupik. Gupik dzień wcześniej pływał przy tafli wody (a raczej unosił się bo nie wiele się przemieszczał) i nie chciał jeść. Wczoraj znalazłam go martwego na dnie.
Dziś widzę, że najwieksza platka (samiec) też jakis osowiały i nie je.

Nie mam pomysłu co to może być.
Jakby jakaś choroba to chyba by ich więcej padło na raz?
Może coś z tymi glonami?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości