Wymiana wody - pytanie poczatkujacego

techochon
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 21, 12:55

Wymiana wody - pytanie poczatkujacego

Postautor: techochon » 24 września 21, 12:58

Pytanie poczatkujacego akwarysty :) Od paru miesiecy mam akwarium, w ktorym jakis czas temu pojawily sie slimaki. Nie dosc, ze jest ich coraz wiece, to do tego jeszcze teraz pojawil sie jakis bialy osad (plesn?) na roslinach i na scianach akwarium. W miedzy czasie zdechlo mi juz kilkanascie rybek.. :( Chcialbym wymienic cala wode i wyczyscic cale akwarium. Nie wiem tylko jak sie to tego zabrac. Nie chce zostawiac nawet polowy starej wody z akwarium, bo sie boje, ze zostana slimaki i ten bialy osad. Czy dla pewnosci musze wyrzucic tez stare rosliny i podloze? Czy jesli przygotuje wode w pojemnikach, odstana co najmniej 48h, to moge do niej potem wpuscic rybki? Nie mam jak jej filtrowac czy napowietrzac, bo jedyny fitr ktory mam musi dzialac caly czas w akwarium. Na czas czyszczenia akwarium co zrobic z rybkami? Czy czyscic/myc filtr, zeby nie pozastaly w nim jakies slimaki, czy nie?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wymiana wody - pytanie poczatkujacego

Postautor: Hunter » 24 września 21, 19:48

Nie należy wymieniać całej wody jeśli nie ma takiej potrzeby.
Musiałbyś wyrzucić podłoże i rośliny a sprzęt i ozdoby wyparzyć w gorącej wodzie. Akwarium dokładnie umyć detergentami, które prócz ślimaków usunęłyby ich ewentualne jaja złożone na szybach.
Bezsensu.
Zwłaszcza, że wraz z nowymi roślinami zapewne i tak znów przyniesiesz ślimaki.
Po prostu się z nimi pogódź i zaakceptuj je. Mamy je w większości akwariów. Pomagają nam w redukowaniu niezjedzonego pokarmu, czyszczą z glonów. Zmasowany atak ślimaków typu zatoczki czy rozdętki jest efektem przekarmiania ryb. Karm mniej i nie dopuszczaj, żeby pokarm w dużym stopniu opadał na do akwarium. Karm ryby raz dziennie. Zbieraj szlam z podłoża wężem co tydzień wraz z podmianą wody.
Dbając o akwarium zredukujesz populację ślimaków.
Podmieniaj systematycznie co tydzień około 30% wody netto w akwarium.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

techochon
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 21, 12:55

Re: Wymiana wody - pytanie poczatkujacego

Postautor: techochon » 27 września 21, 10:18

Dzieki za odpowiedz! Postaram sie zastosowac do Twoich rad. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Parlara4
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 marca 23, 13:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana wody - pytanie poczatkujacego

Postautor: Parlara4 » 16 marca 23, 13:10

Ja również dziękuję za podpowiedzi :) Właśnie tego rodzaju informacji poszukiwałam :)

katwa
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 22, 20:31

Re: Wymiana wody - pytanie poczatkujacego

Postautor: katwa » 23 lipca 23, 14:47

Dzięki za wskazówki, mi też się przydadzą :)
Posiadaczka gekona orzęsionego z hodowli Gady z brodą: https://gadyzbroda.pl/gekon-orzesiony-hodowla/

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości