Pomoc przy parametrach wody.

Kocikproceder
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 8 listopada 23, 21:11

Pomoc przy parametrach wody.

Postautor: Kocikproceder » 20 lutego 24, 21:18

Witam
Potrzebuję pomocy przy małym akwarium 25l.
Mam akwarium Diversa 25l . 7 Neonek , 2 Kiryski oraz 2 Glonojady. Oświetlenie 25w w zestawie z pokrywą. Filtr zewnętrzny Eden 501 z ceramiką, .
Podłoże sam piasek.
Posiadam 3 kamienie i dzisiaj zakupiłem roślinę Kabomba.(Mam zamiar użyć doniczki do której dodam ziemi uniwersalnej i lekko przesypie piaskiem) Jest dość duża bo sięga do tafli wody. Używam deszczownicy jednak porusza tylko taflą wody.
Robię testy za pomocą pasków Tropical 6 w 1.
Oto parematry:
0 NO3
0 NO2
8 GH
15 KH
7.2 PH
0.5 CL2
Posiadam też inne roślinki jednak są małe i ledwo rosą . Nie mają wielkich systemów korzeniowych .
Używam Takich środków jak :
-Tetra CO2 Plus
-Tetra Plant Pro
-Bakterie nitryfikacyjne w płynie
-Uzdatniacz wody w płynie
-AluguMin Plus (często miałem problemy z Glonami, Odkąd stosuję jest super )
-Tropical Baktosan
-Tropical Multimineral
Wszystko dodaje przy podmianie wody . (wodę kranową mam bardzo twardą . Jestem pierwszym domem od oczyszczalni.)


Problemem jest zbyt wysokie KH. Dodając CO2 spada PH( od 6.8.Do 7.4 ) jednak nie wpływa to na KH!
Potrzebuję zbić KH by rośliny mogły się rozwijać prawidłowo.
Pytanie jest takie:
-Czy dobrze robię dodając takie sierotki
-Czy są jakieś sposoby na obniżenie KH
-Czy dodanie octu bądź kwasku cytrynowego obniży KH i czy jest bezpieczne dla ryb?
-Czy mogę nowo kupioną roślinę posadzić w piasku ( do doniczki dodam ziemi uniwersalnej i przysypie piaskiem)
-Czy do obniżenia KH mogę zrobić mieszankę wody kranowej 50/50 z Wodą demineralizowaną ze stacji benzynowej?
-Czy by obniżyć KH lepiej jest podmienić wodę na Oazę z biedronki. Podobno jest dobra i ma niskie parametry.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości