Mleczna woda

Sławek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 7 grudnia 08, 12:03
Lokalizacja: Kielce

Mleczna woda

Postautor: Sławek » 10 marca 09, 16:26

Witam. Ja znów z moim problemem, bo jak na razie nikt mi nie dał rady pomóc.
Moje aqua 240 l, filtr cascade 1200, wcześniej tetra ale się nie sprawdził (przeciekał).
obsada: 20 neonów, 5 molinezji, 4 skalary, 5 mieczyków, 6 brzanek, kilka glonojadów,
4 bocje, 2 sumiki szkliste, 2 kirysiki- do tego spory korzeń, i różne roślinki.
Rośliny znów od kilku dni robią sie coraz bardziej brązowe, tak jakby gniły.
świetlówki: ocean sun 30w x1, flora sun 30wx1 + odblaski.
Przedwczoraj padł neon, dzisiaj brzanka- zauważyłem, że pływała blisko lustra wody tak jakby łapiąc powietrze. Poza tym ciągle kilka z nich ma kropki chyba ospa.
Woda wygląda jak z dodatkiem mleka i pyłu, a na ścianach i roślinach wystąpiły jakieś zielone kropki chociaż żadnej chemii nie lałem.

lukasabat
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 16 lutego 09, 19:53
Lokalizacja: STW/KRK

Re: Mleczna woda

Postautor: lukasabat » 10 marca 09, 18:41

Powiem tak..rośliny gniją bo światła mają o wiele za mało... Obsada fatalna..ehh

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mleczna woda

Postautor: Suonko » 10 marca 09, 19:52

Sławek, może guru w akwarystyce nie jestem, ale miałam podobny problem na samym początku działania mojego akwa. U mnie problemem był po pierwsze filtr (w 112L miałam wewnętrzny Fluval 3+), po drugie niedojrzałość zbiornika, a po trzecie (chyba) źle wypłykany żwir. Bujałam się ze zmętnieniem miesiąc, po czym zrobiłam restart i zmianiłam filtr na kubełek.
Generalnie efekt był natychmiastowy. Wody ile udało mi się odzyskać, tyle wlałam. Do tej pory, a to już lat kilka, nie mam żadnych problemów z mętnieniem wody w akwarium.
Mój wniosek - najwięcej dał w tym przypadku filtr. Zastanów się nad zakupem jakiegoś kubełka. Może PennPlax? Jest w rozsądnej cenie, a ma dużą pojemność. Zresztą wybór jest bardzo duży i rozpiętość cenowa również.

A roślinki - rzeczywiście masz mało światła, ale gnicie roślin ... hmmm ... nie tylko od tego występuje. Pomyślę i pogrzebię w moich notatkach, może coś mi jeszcze wpadnie do głowy sensownego.
Ale tak czy inaczej - zastanów się również nad rozbudową pokrywy. KONIECZNIE.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości