Biaława woda

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Biaława woda

Postautor: sajki » 9 kwietnia 09, 13:18

Wielkie dzięki za foto. I kończymy OT. :twisted:

[ Dodano: Czw 09 Kwi, 2009 4:17 pm ]
Słuchajcie, właśnie przeczytałem, że bardzo skuteczną metodą na pierwotniaki jest podniesienie temperatury do 30*C. Próbował ktoś? Bo ja chyba i tego sposobu spróbuję. Wiem, że neony innesa mogą tego nie przeżyć więc je na jakiś czas odłowię. Zastanawiam się natomiast nad pielęgniczkami ramireza- dadzą radę 24h w 30*C?

Awatar użytkownika
Salli
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 8 marca 09, 18:51

Re: Biaława woda

Postautor: Salli » 9 kwietnia 09, 18:03

Na 90% ryby przeżyją, ale to będzie dla nich najdłuższa noc w życiu. Sam nigdy bym tego nie zrobił moim rybom i chyba zabiłbym tego kto chciałby spróbować. Ich organizm przystosowany jest do tego, żeby w nocy temperatura spadała o kilka stopni, już bez tego nawet w 25* mogą odczuwać dyskomfort. Temperaturę rzędu 30* możemy od czasu do czasu zafundować rybkom, szczególnie z tropikalnych rejonów, ale na krótki okres. W naturalnym środowisku woda potrafi nagrzewać się nawet do 35* i ryby tam żyjące będą dzielnie to znosić, ale temperatura taka nie powinna utrzymywać się dłużej niż kilka godzin. Ryby będą strasznie się męczyć.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Biaława woda

Postautor: sajki » 9 kwietnia 09, 18:24

Gdyby to nie robiło w ogóle problemu to bym się nawet nie pytał. Ale metody podwyższania temp. są dobrze znane akwarystom. Często stosuje się je w wypadku, np. ospy rybiej- do zabicia kulorzęska (i to na dłużej niż 24h). Tak jak pisałem- kwestia doby i pytanie czy ramirezki przeżyją.

Awatar użytkownika
Salli
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 8 marca 09, 18:51

Re: Biaława woda

Postautor: Salli » 9 kwietnia 09, 19:08

Przeżyć na pewno przeżyją, jeszcze nie słyszałem, żeby taka temperatura zdołała zabić ryby w przeciągu jednej doby, ale dla ryb to będzie męczarnia.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Biaława woda

Postautor: Tomek83 » 9 kwietnia 09, 21:31

:offtopic:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości