Testy wody

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Testy wody

Postautor: Jaro69 » 12 czerwca 09, 21:47

Addekk pisze:NO3, bo ich za wiele w baniaku nie będziesz miał.

Oj Addekk, tego to będzie miał jednak od groma przy braku roślin. :P

Awatar użytkownika
Gismo
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 28 października 08, 17:48
Lokalizacja: Chorzów

Re: Testy wody

Postautor: Gismo » 12 czerwca 09, 21:53

ok dzięki za pomoc. Jutro zrobię testy w mojej wodzie i opiszę w osobnym temacie mój nowy projekt akwarium, który w 90% już jest zrealizowany :)

pozdrawiam!
Szanuj forum i innych użytkowników - Oni także Cię szanują
„c’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: Testy wody

Postautor: Addekk » 13 czerwca 09, 08:42

Jaro69 pisze:Oj Addekk, tego to będzie miał jednak od groma przy braku roślin. :P

Czy ja wiem. U mnie przy 35 młodych pyśkach (docelowo chyba 3 gatunki 1+5) NO3 utrzymuje się na poziomie 25-40 mg/l a jedyne rośliny to dwa anubiasy wypuszczające 1-2 liście na miesiąc i kryptokoryna balansa która jakoś szybkorosnąca znowu nie jest :)
Wystarczą duże podmiany i karmić z uwagą :)
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Testy wody

Postautor: kreciasty » 13 czerwca 09, 10:16

pozwole się sobie dołączyć do dyskusji. Otóż ja mam całkiem niezły test pH wrocławskiej firmy SUM. kosztował 3 zł. Wiem że to mało ale kupiłem go bo 3 zl mi nie robiło różnicy. Jakie więc było moje zdziwienie gdy wyniku testu i wyniki profesjonalnych testów wody u mnie na uczelni dały podobne wyniki i to kilkukrotnie! Tak więc testy na pH mam całkiem niezłe. Ale na azotany i azotyny zaopatruje się w tetrę bo jest dość dobra w porównaniu do ceny. Firma Sum robi wiele preparatów akwarystycznych i do oczek wodnych i to nie jest firma znikąd. testy JBL w niemczech w miejscowości gdzie są wytwarzane tez nie sa zapewne tak drogie jak u Nas. Tak myślę.
Nie bój się wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Testy wody

Postautor: EyeQueue » 13 czerwca 09, 11:54

Akurat jeśli chodzi o testy pH, firma nie powinna mieć znaczenia, szczególnie dla testów wąskozakresowych. Dodam tylko, że koszt odczynników na 1L testu do zakresu 6,0÷7,6 (błękit bromotymolowy i NaOH) wynosi...
ok. 3zł!
Do tego koszty opakowania, druku, robocizny i innych kosztów produkcji. Razem 25÷35% ceny sklepowej. Reszta to marże.
Pozdrawiam

[ Dodano: 13 Czerwiec 09, 13:00 ]
kreciasty: Zakładam, że znasz stosunek Dawida Lloyda Georga do Polski i Polaków, podobnie jak jego stosunek do Hitlera i relacji Polski i krajów bałtyckich ze Związkiem Radzieckim.
Andrzeju przecież to był wieki "przyjaciel" naszej Ojczyzny i dla jej dobra głosił potrzebę podpisania pokoju z Hitlerem w 1940 r. ;)
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 09, 12:13 przez EyeQueue, łącznie zmieniany 1 raz.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Testy wody

Postautor: kreciasty » 13 czerwca 09, 22:09

Znam i nie pochwalam wielu postaw D.L.Georga i mimo zmiany zastawienia do Hitlera, nie był wcale przyjacielem Polski. Mimo to ten cytat jest dla mnie ważny i wartościowy (znam go od liceum) i naprawdę uważam że jest dobry mimo że jego autor nie koniecznie.
Co do testów akwarystycznych to tak jak myślałem są dość tanie w wyrobie, a reszta to marża i inne. Nie jest tajemnicą że sklepy akwarystyczne (i firmy produkujące osprzęt) zdzierają ogromnie na hobbystach-akwarystach. Niestety.
Nie bój się wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
Gismo
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 28 października 08, 17:48
Lokalizacja: Chorzów

Re: Testy wody

Postautor: Gismo » 14 czerwca 09, 10:08

Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie Malawi w Sosnowcu (polecam ten sklep) i kupiłem sobie potrzebne testy:

Obrazek
Szanuj forum i innych użytkowników - Oni także Cię szanują
„c’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

daniel76
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 lipca 09, 17:25

Re: Testy wody

Postautor: daniel76 » 16 lipca 09, 17:49

Mam problem i nie wiem czy piszę do odpowiedniego tematu. Nie jestem zbyt doświadczonym w tym temacie. Od miesiaca stosuje nawozenie co2 zgodnie z wytycznymi. Pierwotnie wszystko wygladało "ksiazkowo". Babelki powietrza na roslinkach i te sprawy. Teraz babelkow nie ma na lisciach roslin, pojawił sie za to problem z nimi w podlozu. Mysle ze to jakies gazy gromadzą się na dnie. Maja niezbyt przyjemny zapach, jest tego bardzo duzo. Dodam że zbiornik (200l) jest utrzymywany w bardzo dobrej czystosci, dwa razy w tygodniu podmiana wody i miejscami odmulanie, tak zeby nie naruszac ukorzenienia roslin. Dosyc dziwną mam obsadę ryb, 2 czukuczany chińskie, dwie ramirezki, 2 kakadu, panaque i jeszcze coś co bardzo chętnie oddam, ale w dobre ręce nie na handel. To duch amazoński - potwornych jak dla mnie rozmarow, 45 cm. Nie wiem czy to wlasnie nie jest problem, on potrzebuje sam wiekszego zbiornika, ale tak to jest. Jak zakladalem dwa lata temu akwium to pan w sklepie powiedzial zupelnie co innego, no i tak juz zostal. Pytanie co to za gazy i jak sie moge tego swinstwa pozbyc. Ps nic nie gnije w wodzie itd. Liczę na pomoc, gdyż nigdzie niepotrafią mi powiedziec co to jest

PPL
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 15 sierpnia 09, 23:58

Brak szpatułki w teście Zoolek NO3

Postautor: PPL » 16 sierpnia 09, 00:13

Witam! Mój pierwszy post więc pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów i wielkie dzięki za to wspaniałe forum ;-) .

Mam taki problem. Zakupiłem test Zooleka na NO3 w sklepie internetowym. Test ów przyszedł bez szpatułki :zly: która jak wiecie służy do podania reduktora (odczynnik 2). Bez niej nie jestem w stanie podać odpowiedniej porcji proszku. W związku z tym mam prośbę do używających tego testu forumowiczów o podanie wymiarów końcówki tego patyczka(szerokość, długość), możliwie opisać krztałt lub nawet zamieścić zdjęcie abym mógł zrobić ją sobie sam.

Wielkie dzięki !!! :roll:

Awatar użytkownika
Pac
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 9 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Testy wody

Postautor: Pac » 16 sierpnia 09, 01:13

Według moich obliczeń objętość ( zagłębienia 6mmx 4mmx 1mm) szpatułki wynosi 24 mikrolitry- 0,024 ml. Poszukaj tej szpatułki jeszcze raz, mogła się zawieruszyć w papierze albo innym nieszczęsnym miejscu.
25l krewetkarium: RC
112l LT

216l: Channa gachua

sith114
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 26 lipca 09, 20:54

Re: Testy wody

Postautor: sith114 » 16 sierpnia 09, 02:38

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu :
Muszę się przyznać ze dotychczas używałem testów paskowy :? , na szczęście już się kończą i teraz nie zamierzam pakować kasy w byle co .

A teraz może w końcu sedno sprawy chce kupić testy na :
-ph
-kh i gh
-no2 i no3
-co2 (kupie gdy znajdę czas skompletować zestaw do podowania co2 :D )
Myślałem żeby kupić wszystkie jbl tylko mam 3 pytania :
1 na ile starcza test jbl do co2 ?
2 ile w jbl'u mamy pomiarów dla testow na gh kh , no2?(lecz jeśli dobrze wydedukowałem tym twardsza woda tym szybciej test na kh i gh się nam skończy )
3 Ewentualnie jakiej firmy mogę zastąpić test na no3 bo jbl jest dość drogi (chodzi mi o test o podobnej bądź większej wydajności i o dobrej jakośc , myślałem o serze )
Pozdrawiam
Sith114
Ogólne 75l!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości