Brązowa woda

Awatar użytkownika
ptaku2020
Ryba
Ryba
Posty: 147
Rejestracja: 6 kwietnia 09, 12:30

Brązowa woda

Postautor: ptaku2020 » 17 sierpnia 09, 12:06

Mam ogromny problem.Włożyłem do akwarium korzeń,który był moczony,gotowany w soli ,później moczyłem go dalej i trwało to chyba z miesiąc.Akwarium stoi od tygodnia,woda jest bardzo brązowa.Od kilku dni jest włożony węgiel aktywny umieszczony w rajstopie.Na razie efektów nie widać :| Czy znacie jakiś inny sposób oprócz wyciągnięcia korzenia/długotrwałego czekania ? :czacha:

Jeśli chodzi o światło to mam 3x18 (Aquarelle,Opti Plant i 865) a na dniach dodam jeszcze jedną sztukę.Silne światło zabija garbniki jak to Łukasz powiedział ;]

Awatar użytkownika
Pac
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 9 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brązowa woda

Postautor: Pac » 17 sierpnia 09, 12:20

Poczekaj z tym, aż baniak dojrzeje i rób częste podmiany wody. Rybom garbniki nie powinny szkodzić.
25l krewetkarium: RC
112l LT

216l: Channa gachua

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Brązowa woda

Postautor: osama » 17 sierpnia 09, 12:23

ptaku2020 pisze:zabija garbniki
Nie zabija, tylko powoduje, że się rozpadają.

Skoro węgiel i światło nie pomagają, to zostały Ci tylko podmiany wody, bo chemia raczej odpada. 20% dziennie będzie ok, wodę jak masz możliwość podmieniaj na RO.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

sith114
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 26 lipca 09, 20:54

Re: Brązowa woda

Postautor: sith114 » 17 sierpnia 09, 16:36

A ile razy gotowałeś korzeń , ja gotowałem kilka razy po kilka godzin i przestał barwić wodę .
A po za tym miałem takie coś barwił wodę - nie tonął , a jak przestał barwić sam osiadał pięknie na dnie :D
Pozdrawiam
Sith114
Ogólne 75l!

Awatar użytkownika
ptaku2020
Ryba
Ryba
Posty: 147
Rejestracja: 6 kwietnia 09, 12:30

Re: Brązowa woda

Postautor: ptaku2020 » 18 sierpnia 09, 10:36

Mam bardzo duży korzeń i był problem z gotowaniem.Za pierwszym razem oblewałem go wrzątkiem i zalałem bardzo gorącą wodą z dużą ilością soli.Korzeń dalej barwił wodę,więc postanowiłem go wygotować.W tym celu pożyczyłem ogromny garnek od babci,rozpaliłem ognisko i nad nim gotowałem korzeń.Trwało to bardzo długo.Nie pomogło.Osiada bardzo dobrze na dnie,ale bardzo mocno także barwi
Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne http://www.dfa.net.pl

3promile
Ryba
Ryba
Posty: 225
Rejestracja: 30 maja 09, 15:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brązowa woda

Postautor: 3promile » 18 sierpnia 09, 10:45

ptaku2020 pisze:Mam bardzo duży korzeń i był problem z gotowaniem.Za pierwszym razem oblewałem go wrzątkiem i zalałem bardzo gorącą wodą z dużą ilością soli.Korzeń dalej barwił wodę,więc postanowiłem go wygotować.W tym celu pożyczyłem ogromny garnek od babci,rozpaliłem ognisko i nad nim gotowałem korzeń.Trwało to bardzo długo.Nie pomogło.Osiada bardzo dobrze na dnie,ale bardzo mocno także barwi


Miałem podobny problem, ale tydzień gotowania na przemian z moczeniem wyjałowił korzeń elegancko. Trzeba być cierpliwym ;)

Awatar użytkownika
ptaku2020
Ryba
Ryba
Posty: 147
Rejestracja: 6 kwietnia 09, 12:30

Re: Brązowa woda

Postautor: ptaku2020 » 18 sierpnia 09, 11:17

Ale już niestety za późno na takie coś :| Codzienne podmianki mi zostają i dalsze filtrowanie przez węgiel

[ Dodano: 18 Sierpień 09, 19:28 ]
Dzisiaj woda była dosłownie czarna.Nie widać było nawet tylnej ściany (już po podmianie wody 20%).Kiryski wpuściłem wczoraj i ani widu ani słychu po nich.Martwię się o nie i o rośliny,które tak jakby podupadły trochę,więc jutro biorę się za porządne gotowanie korzenia ;]
Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne http://www.dfa.net.pl

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości