mleko w akwarium i bactosan tropicala

greenrabbit
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 09, 16:14
Lokalizacja: lublin

mleko w akwarium i bactosan tropicala

Postautor: greenrabbit » 17 listopada 09, 17:04

Około dwóch tygodni temu pojawiło mi się "mleko" w akwarium. Zalęgło sie to albo od znajomego akwa gdzie był ten sam problem i migracja do mnie jednej z ryb, albo niestety z przekarmienia. Ryby nie odczuwają braku tlenu, zaczęły się ocierać dopiero jakieś dwa dni temu (nie wszystkie, molinezja i barwniak). Stosowałem wywar z szyszek olchy dwa razy w przeciągu tych dwóch tygodni ale niestety nic nie dało. Wczoraj dałem dawkę bactosanu tropicala no i pytanie po jakim czasie powinno zadziałać. Mineła prawie doba od wlania środka i nic, zero efektu :(.

[ Dodano: 12 Grudzień 09, 10:29 ]
Jak pisałem w poprzednim wpisie walczę z mlekiem, (postać małych białych punkcików w wodzie dość gęstych). Teraz zastosowałem MYCOCID Zooleku. Poprzedni środek nic nie dał. Mycocid stosowałem już dwa razy w odstępie około tygodnia. Niestety nie pomogło. Ktos ma pomysł jak to zwalczyć ?!. Od tygodnia mam w akwa nowy korzeń, wyparzony i wysolony na szybko (korzeń był w rzece pod wodą). Ale niestety problem był już wcześniej więc nie sądze żeby miało to znaczenie.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości