dziwny osad w akwarium !!

maverick0069
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwietnia 10, 15:33
Lokalizacja: Krzczonów

dziwny osad w akwarium !!

Postautor: maverick0069 » 7 kwietnia 10, 16:02

Witam, Od trzech miesięcy mam akwarium, postępowałem zgonie z zaleceniami fachowców odnośnie wpuszczania ryb do wody filtracji itd. problemem jest to że na elementach dekoracyjnych, kamieniach jak i roślinach powstaje taka jakby rdza. zbiornik ma 96 litrów znajduję się w nim filtr:
http://www.akwaria.net/Produkty/Wyposaz ... ESZCZOWNIA grzałka:
http://www.akwaria.net/Produkty/Wyposaz ... BIZOO-100l
pokrywę z oświetleniem, jedna żarówka 18 vat (białe światło) ozdoby sztuczne (statek, mała roślinka kulka i liście z kwiaciarni, wszystko było gotowane i parzone) dwie rośliny żywe (nie znam ich nazw natomiast są ciągle podgryzane przez ryby) do tego dwie gałęzatki kilka kamieni wapiennych, żwir, i trochę piasku wszystko było płukane i gotowane obsada akwa to : 4 gupiki 7 neonów 2 mułojady 3 kiryski 4 danio 1 mieczyk 2 kardynałki chińskie 2 gurami 3 bystrzyki 2 ramirezki 2 molinezje 2 kosiarki (czekam na lincz i info czego mam się pozbyć ) ryby karmię dwa razy dziennie pokarmem płatkowym Ixhtio vit firmy TROPICAL temp wody w akwa to około + 26 27 stopni C podmieniam 30% wody raz na 10 dni załączam zdjęcia z tym czymś brudnym


http://img151.imageshack.us/gal.php?g=obraz023s.jpg

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: dziwny osad w akwarium !!

Postautor: sajki » 7 kwietnia 10, 16:10

1. Fatalna obsada.
2. Beznadziejny filtr.
3. Mało żywych roślin.
4. Słabe oświetlenie.

Ta "rdza" to okrzemki. Spowodowane wszystkim powyższym.

maverick0069
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwietnia 10, 15:33
Lokalizacja: Krzczonów

Re: dziwny osad w akwarium !!

Postautor: maverick0069 » 7 kwietnia 10, 17:18

proszę o pomoc w redukcji obsady(mam gdzie oddać ryby nie będzie problemu)
rośliny dokupie, jaki filtr nabyć?? i ile roślin

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: dziwny osad w akwarium !!

Postautor: sajki » 7 kwietnia 10, 17:51

4 gupiki 7 neonów 2 mułojady 3 kiryski 4 danio 1 mieczyk 2 kardynałki chińskie 2 gurami 3 bystrzyki 2 ramirezki 2 molinezje 2 kosiarki

Powiedz jakie to neony, jakie kiryski, jakie danio, jakie gurami, jakie bystrzyki...przecież to ma ogromne znaczenie.
jaki filtr nabyć?

Masz przyklejony temat w dziale "Sprzęt".
i ile roślin

Stosownie do oświetlenia.
PS: to temat o wodzie.

maverick0069
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwietnia 10, 15:33
Lokalizacja: Krzczonów

Re: dziwny osad w akwarium !!

Postautor: maverick0069 » 8 kwietnia 10, 09:03

Neon inesa
2 kirysy spiżowe i jeden jakiś biały ale nie mogę go nigdzie znaleźć w necie i nie znam nazwy niestety
danio pręgowane różowe
gurami dwuplamy bądź drobno łuski
bystrzyk ozdobny

[ Dodano: 10 Kwiecień 10, 15:19 ]
zadajcie pytanie ja pisze ale nikt nie odpowiada!!

[ Dodano: 10 Kwiecień 10, 15:38 ]
czyszczę właśnie akwarium, kupie 30 żarówkę profesjonalną czekam tylko na waszą pomoc w sprawie redukcji obsady ale nie wiem czy się doczekam

marko12
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwietnia 10, 20:59
Lokalizacja: wrocław

obsada

Postautor: marko12 » 16 kwietnia 10, 19:47

Witam
to zalezy jakie ryby ci sie podobaja
wymień filtr o większej mocy filtracyjnej to znaczy chodzi mi o przepływ wody na godz i aby był do litrarzu do 200/250l wody w akwarium z regulacja przepływu wody to ustawisz sobie tak aby nie robiło ci pralki w akwarium.
Wywal te zamki włoz jakies korzenie do akwarium i zmien podłoze moze byc zwirek o granulacji 2 do4 mm korzenie obsadz mchami .
Napisz jakie ryby ci sie podobaja musisz dobierać ryby najlepiej z jednego biotopu no i wez pod uwage ze ryby stadne to nie sa 2 szt i nie wybieraj tych które rosna zbyt duze bo masz akwarium około 100l
marko12

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości