zatoczki

batix
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 25 września 11, 19:20
Lokalizacja: Wadowice

zatoczki

Postautor: batix » 4 kwietnia 13, 20:15

Miałem plagę tych ślimaków w 25l. Zrobiłem restart i założyłem akwa 10l.Z tamtego wszystko wyrzuciłem teraz patrzę a tu znowu te cholery są. Co ja mam z nimi zrobić? nie chce ich przenieść do akwa 63l .Bo wtedy to wisielec ze mnie. Są skuteczne preparaty na to świństwo coś pomoże a jeśli bym przed przeniesieniem roślin do akwa 63l wsypał do akwa 10 l manganian7 potasu czy to zabije ślimaki. Co ja mam z tymi dziadami zrobić .Bo mnie coś zeżre od środka. Tamtym razem mi się po nocach śniły proszę pomóżcie końcu wezmę wleje litr octu do tego i będzie tyle bo już nie wiem co mam robić.

Na forum obowiązuje zrozumiała forma pisemna, nie gimnazjalny żargon! /Hunter
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 13, 20:21 przez batix, łącznie zmieniany 1 raz.

KomarS4
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 3 lutego 13, 16:42

Re: zatoczki

Postautor: KomarS4 » 4 kwietnia 13, 22:15

batix pisze:wezmę wleje litr octu do tego

a po co ? :mrgreen: Kup takie ślimaki anentome helena, ale musisz im trochę pomóc siadaj przy akwarium obserwuj i jak ślimaki wyłażą na szybę to je palcem rozduszaj. Nie lej żadnej chemii, tylko bądź cierpliwy ;-)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: zatoczki

Postautor: deXter » 4 kwietnia 13, 22:22

Ja zadam inne pytanie po co likwidować sobie najlepszych sprzątaczy w akwarium?
Zostaw je w spokoju i tyle....
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: zatoczki

Postautor: adam17123 » 4 kwietnia 13, 22:25

Nie przekarmianie(nie wiem co masz),dobre warunki wodne,pułapki na ślimaki,Anentome helena - ślimak zjadający inne ślimaki :!: lub sposob na marchewke:
na noc wlozyc do akwa marchewke przywiazana do czegos na niitce tak aby "wisiala" w akwa rano znajdziecie na niej mnostwo slimakow wystarczy wyciagnac marchewke ( do tego sluzyla nam nitka ) i slimole wywalic.Czytałem gdzieś jeszcze,że dodanie soli akwariowej też pomaga.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: zatoczki

Postautor: Hunter » 5 kwietnia 13, 07:11

Wszystko co tu piszecie to walka z wiatrakami. Najlepsze to są jeszcze Helenki, bo ciągle żerują ograniczając populacje.

Sposób na marchewkę jest uciążliwy o mało skuteczny. Ja tam nigdy na tej marchewce ślimaków nie widziałem. Mają innego pożywienia pod dostatkiem.

Sól do akwarium? Jeśli wszystkie ryby tolerują osoloną wodę to OK, ale my tu mówimy o akwarium słodkowodnym ;) Zresztą tej soli musiałoby być tyle, że ryby też by pewnie padały.

Ze ślimakami to się trzeba pogodzić, albo zastosować radykalne środki. Można zatruć ślimaki wieloma sposobami, ale rośliny też przy tym ucierpią.

Na Małopolskim Foruum Akwarystycznym czytałem opinię pewnego preparatu na ślimaki. Podobno sprawdzony i skuteczny. Nieszkodliwy dla ryb i roślin. Podrzuciłbym linka, ale forum chwilowo padło :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: zatoczki

Postautor: adam17123 » 5 kwietnia 13, 08:21

Hunter pisze:Wszystko co tu piszecie to walka z wiatrakami. Najlepsze to są jeszcze Helenki, bo ciągle żerują ograniczając populacje. :P

Generalnie tak!akurat u mnie zdały egzamin i mam spokój :smile: co prawda trochę to trwało,ale opłacało się.Przedstawiłem kilka opcji i u każdego różne mogą być trafione!u mnie marchew na początku była ok,ale skubane coś wyczaiły i nie dały się dalej w konia robić ;-)Chemie bym na razie odpuścił!chemia to zawsze chemia :!:

batix
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 25 września 11, 19:20
Lokalizacja: Wadowice

Re: zatoczki

Postautor: batix » 5 kwietnia 13, 14:52

He ja polecam tą metode podłączyłem na noc zasilacz 12 w. Ale tak by kablki się nie stykały i rano lezało ok 5 na podłozu. Dobra metoda jesli się nie ma ryb.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: zatoczki

Postautor: deXter » 5 kwietnia 13, 15:43

Na jaki prąd ten zasilacz ;> bo chyba Ci sie jednostki pomerdały...

Ogólnie najlepiej jest dzień w dzień wybijać i usuwać z akwarium jak najwięcej się da i mniej karmić ryby ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: zatoczki

Postautor: adam17123 » 5 kwietnia 13, 21:44

batix pisze:He ja polecam tą metode podłączyłem na noc zasilacz 12 w. Ale tak by kablki się nie stykały i rano lezało ok 5 na podłozu. Dobra metoda jesli się nie ma ryb.

Dobre :zdziwko: muszę wypróbować na żonie jak będzie brała kąpiel ;-)jak będzie jakiś efekt to daje do akwarium i po ślimakach ;-)

batix
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 25 września 11, 19:20
Lokalizacja: Wadowice

Re: zatoczki

Postautor: batix » 8 kwietnia 13, 13:41

adam17123, Polecam ani jednego ślimaka, a było ich sporo teraz muszle po dnie się plątają puste. Żonie nic nie zrobi, musiało by być 220w wtedy to by ją ..... Domyśl siędeXter, Nie zasilacz 12w musi być taki bo 220 nic im nie zrobi.

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: zatoczki

Postautor: adam17123 » 8 kwietnia 13, 16:30

batix pisze:adam17123, Polecam ani jednego ślimaka, a było ich sporo teraz muszle po dnie się plątają puste.

Dzięki za info :!: ale nie mam takich problemów!w jednym akwa są helenki,a w drugim pielęgnice Malawi ;-) zresztą na taką niekonwencjonalną metodę raczej bym się nie skusił!bo zapewne w ten sposób pozbyłeś się też pożytecznej fauny :!:

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: zatoczki

Postautor: deXter » 8 kwietnia 13, 17:43

batix pisze: Domyśl siędeXter, Nie zasilacz 12w

Dalej robisz błąd i nawet nie wiesz gdzie ;]
220V tak łatwo człowieka też nie zabija.

Ja już będziesz wiedział gdzie błąd popełnisz to daj znać.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

batix
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 25 września 11, 19:20
Lokalizacja: Wadowice

Re: zatoczki

Postautor: batix » 9 kwietnia 13, 19:55

To jest zasilacz zasilany prądem z gniazda czyli 220, ale w zasilaczu znajduje się przetwornica która zmienia na 12 w .Od tamtej pory odpukać ani jednego ślimaka. Za niedługo ( 2 tygodnie) jadę po więcej roślin do 54l i je tak samo podam .Czyli do wiadra na 12 h i po robocie Pozdro.
PS Jak tam moja pisownia poprawia się .

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: zatoczki

Postautor: deXter » 9 kwietnia 13, 20:04

batix pisze:220, ale w zasilaczu znajduje się przetwornica która zmienia na 12 w

Ręce mi już opadają widać za młody jeszcze jesteś na tego typu rozmowy..
Zasilacz ma w sobie transformator, który rzeczywiście zmienia 220 Volt [V] na w tym wypadku 12 VOLT[V] , a nie ta jak Ty piszesz Watt [W] widzisz już różnicę?
Jak to nie na szybko napięcie V to różnica potencjałów między dwoma biegunami, a moc to praca wykonana przez to urządzenie w danej jednostce czasu... Już rozumiesz swój błąd?

batix pisze:PS Jak tam moja pisownia poprawia się .

Jeżeli liczysz na zdjęcie warna to od razu odpowiem NIE!! j.w miało być to pytanie? Wiec na końcu zdania stawia się znak zapytania.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

batix
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 25 września 11, 19:20
Lokalizacja: Wadowice

Re: zatoczki

Postautor: batix » 10 kwietnia 13, 18:37

A miałem napisać wolt i myśle nie chce wyjsć na pajaca to wyszłem ach. Rozumiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości