Chemiczne usuwanie glonów?

Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Chemiczne usuwanie glonów?

Postautor: Guayaseal » 5 marca 17, 19:22

Nie, nie zamierzam nic wlewać do właściwego akwarium.IMHO prędzej czy później, ale na pewno droga "na skróty" się zemści.

Chodzi o zakup nowych roślin. Kupiłem małe dodatkowe akwarium niecałe 20l, które będzie docelowo służyć do kwarantanny lub/i przechowania rybek przy resetach. Może spróbuję też poeksperymentować w nim z roślinami z in vitro. Natomiast są pewne rośliny, które w okolicy mogę kupić tylko "z akwarium". Fajne, piękne, ale nierzadko z "dywanikiem" z krasnorostów etc. Nie chcę tego syfu wprowadzać do akwarium. Zastanawiam się, czy jest coś polecanego przez Was, co pozwoli na:
- szybką "dezynfekcję" z glonów i ślimaków po zakupie,
- kilkudniową kąpiel/kwarantannę połączoną z odglonianiem we wspomnianym wyżej zbiorniku
?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chemiczne usuwanie glonów?

Postautor: mimo12 » 5 marca 17, 21:29

Na ślimaki w większości przypadków nadmanganian potasu- tabletka na 5-10l wody i pół godzinki leżą rośliny. Na delikatne trzeba uważać, żeby nie przypaliło( nie mam delikatnych roślin, nie mogę potwierdzić).

Co do glonów. Lepiej odpuścić. Odglanianie często może trwać kilka miesięcy. Nie wiem, czy chcesz się bawić.

Na glony na pewno carbo/woda utleniona, ale z tego, co słyszałem, to mocno przedawkowane przypalają też rośliny, a w szczególności gałęzatkę, mech. No i stabilność zbiornika, co w 20l i takich glonach wiąże się z kilkoma miesiącami zabawy.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Chemiczne usuwanie glonów?

Postautor: deXter » 6 marca 17, 13:17

Co do glonów poczytaj sobie o metodzie z kwaskiem cytrynowym :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości