Restart akwarium a parametry.

Awatar użytkownika
edd90
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 23 lipca 15, 18:13

Restart akwarium a parametry.

Postautor: edd90 » 9 sierpnia 17, 18:40

Witam, nadszedł czas na restart mojego akwarium, trafił mi się fajny korzeń ,a obecna aranżacja już mi się nieco opatrzyła. Chciałbym zrestartować akwarium używając działającego już kubełka i części wody z poprzedniego akwarium ale mam nieco obawy ponieważ w obecnym mam trochę krasnorostów i zielonych kropek na liściach. Czy może to mieć negatywne skutki w nowym akwarium? Wszystko poza mchem który przeniosę z obecnego akwa będzie z żelu. Akwarium ma 45l chciałem użyć 50% wody i filtr bez czyszczenia. No i sprawa obsady( 10 razbor borneanskich , 4 otosy i 3 amano. 2-3 dni przeczeka w wiadrze z napowietrzaniem ale co dalej. No i pierwszy raz będę używał CAL Black earth, czytałem że przez jakiś czas to podłoże trzyma kH na 0 i pH około 6 , a dozuje CO2 z butli 24h bez komputera. Czytałem o zależności kH i pH na forum ale nie wiem jak mam podejść do tego wszystkiego... Nie chce zaszkodzić obsadzie. A nie mam co z nimi zrobić na miesiąc, może ktoś coś doradzić?

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości