[72l] Osamy

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [72l] Osamy

Postautor: osama » 10 sierpnia 08, 15:12

czesio xD pisze:Jakieś białe te krewetki.... oj Łukasz stresujesz je :twisted: :twisted: :twisted:
Są jeszcze młodziutkie choć niektóre już ten tego :mrgreen: mam tylko 3 starsze, dorosłe samiczki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Lo_Oki
Ryba
Ryba
Posty: 388
Rejestracja: 7 czerwca 08, 19:33
Lokalizacja: Kobyłka

Re: [72l] Osamy

Postautor: Lo_Oki » 10 sierpnia 08, 15:14

Myślę że to wina jasnego podłoża na na którym słabiej się wybarwiają.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [72l] Osamy

Postautor: osama » 10 sierpnia 08, 15:16

Spójrzcie na wcześniejsze zdjęcia. Wcześniej jakoś jasny kolor podłoża je nie stresował. Ale za jakiś czas 80% podłoża będzie zarośnięta :)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

relfix
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 10 sierpnia 08, 13:51

Re: [72l] Osamy

Postautor: relfix » 13 sierpnia 08, 21:11

Spoko akwa :ok: :ok:

Zrób sobie tlo z niebieskiego(albo jakiego chcesz) brystolu ;-)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [72l] Osamy

Postautor: osama » 13 sierpnia 08, 22:38

Relfix, gdybyś teraz zobaczył jak moje akwa wygląda to stwierdziłbyś, że białe tło jest ok. Dziś 4 gatunek mchu włożyłem do baniaczka, zostało mi jeszcze 5 :-D
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [72l] Osamy

Postautor: Jaro69 » 13 sierpnia 08, 22:59

osama pisze:Dziś 4 gatunek mchu włożyłem do baniaczka, zostało mi jeszcze 5 :-D

Łukasz, a jakich mchów jeszcze Ci brakuje? Jak Ci już wiadomo, likwiduję baniaki, mogę coś tam odnaleźć u siebie. Mam na pewno: Flame moss, Peacock moss, Christmass moss i Fontinalis antipyretica (zdrojek). Jeśli jesteś zainteresowany i masz na piwko... Obrazek Obrazek coś mógłbym przerzedzić i parę szczepek Ci wysłać, ale pod warunkiem, że masz na piwko. Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [72l] Osamy

Postautor: osama » 13 sierpnia 08, 23:07

Jaro_kapsel, nie wiem, gdzie ja pomieściłbym te mchy, ale flame moss jak najbardziej chcę, christmassa i peacocka też nie mam (chyba, bo mam jakiś jeden niezidentyfikowany gatunek). Co do zdrojka to ostatnią wywaliłem 5l tego meszka. Na piwko wiadomo, że mam :D
Czekam na propozycję na PW.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [72l] Osamy

Postautor: Jaro69 » 13 sierpnia 08, 23:21

Obrazek
PW poszła. Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [72l] Osamy

Postautor: osama » 22 sierpnia 08, 11:37

Akwarium pod koniec maja (miesiąc walki z sinicami):
Obrazek
Baniaczek przed przemeblowaniem:
Obrazek
Zbiorniczek po wczorajszym przemeblowaniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać L. brazylijski jest, bo jest, większych wartości dekoracyjnych niestety u mnie nie ma, mchy rosną jak na drożdżach pomimo braku nawożenia itp.
W baniaczku pojawi się na pewno jeszcze tło z mchu (taiwan i chwistmas zapewne), znajdzie się miejsce także dla flame moss i jeszcze kilku gatunków mchów, które póki co oczekują na moją wenę w pojemnikach na werandzie ;)
Ostatnio zmieniony 25 lutego 09, 09:26 przez osama, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
kolacz
Ryba
Ryba
Posty: 423
Rejestracja: 15 czerwca 08, 17:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [72l] Osamy

Postautor: kolacz » 22 sierpnia 08, 11:50

Sporo się zmieniło.Muszę przyznać,że się postarałeś Osama, :).Ciekawy pomysł z tą "doniczka" z kokosa dla lileopsisa brazylijskiego :D.Widzę też,że mech super rośnie.Nic tylko zostaje pogratulować :).Jak jeszcze wrzucisz tło z mchu to powinno świetnie wyglądać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [72l] Osamy

Postautor: artur_89 » 22 sierpnia 08, 11:52

No widzę, że prace prą do przodu i to jest najważniejsze, na razie aranżacja nie skończona więc nie daję oceny ;-) ale już jest fajnie. W tak małym akwarium z wieloma gatunkami mchów jest ciężko coś ugrać, bo wszystko będzie się zlewać w całość, może i nawet mieszać, proponuję zrobić dno z jakiegoś Weepinga, na małych kamyczkach super to wygląda ja będę robił coś podobnego, ale z Fissidena Fontanusa, on nie rośnie w górę. Powodzenia ;-)

[ Dodano: 22 Sierpień 08, 12:59 ]
Dokładnie to chodzi mi o coś takiego, zapewne znasz to akwarium Łukasz ;-)

http://www.aquadesign.pl/galeria_48B.htm

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [72l] Osamy

Postautor: Marcinus » 22 sierpnia 08, 12:56

Fajne akwarium, dość oryginalne, bo jednak mało jest baniaków, w których podstawą są mchy.

Ja bym jednak przysypał tę doniczkę z kokosa, wygląda to trochę sztucznie. Krewetki są fajne ;-) ;-) w moim następnym baniaku chyba też już się na takie skuszę ;-)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [72l] Osamy

Postautor: osama » 22 sierpnia 08, 13:04

artur_89 pisze:Dokładnie to chodzi mi o coś takiego, zapewne znasz to akwarium Łukasz ;-)

http://www.aquadesign.pl/galeria_48B.htm
Jeszcze nie znam :) ale mój będzie na pewno ładniejszy :D
artur_89 pisze:proponuję zrobić dno z jakiegoś Weepinga, na małych kamyczkach super to wygląda ja będę robił coś podobnego, ale z Fissidena Fontanusa, on nie rośnie w górę.
Weepinga żadnego nie mam, Fissidena mam dwa rodzaje, ale są w bardzo złej formie (poczta polska...).
W akwa w tej chwili jest zdrojek, taiwan, creeping, singapoore, christmas i peacock. Te dwa ostatnie różnią się bardzo wyglądem, pomimo tego, że teoretycznie są bardzo podobne, więc liczba gatunków się zgadza, ale nazewnictwo może nie do końca. Peacock powinien być troszkę bardziej rozgałęziony (ten na korzeniu na samej górze jest właśnie taki), a christmas troszkę mniej (na kokosie po lewej to prawie same nitki). Christmas, którego mam jeszcze w jednym pojemniczku jest raczej podobny do tego na korzeniu, stąd moje wątpliwości. Ważne, że robi się powoli ładnie, tylko ten creeping na gałęzi po prawej stronie niezbyt pięknie się prezentuje. Prace nad moim baniaczkiem idą dość mozolnie, ale nie można wszystkiego zrobić tak hop siup, trzeba się uczyć cierpliwości (walka z sinicami przez miesiąc nie pozwoliła mi się ruszyć ze zbiorniczkiem ani o krok).

[ Dodano: 22 Sierpień 08, 14:14 ]
Marcinus pisze:Ja bym jednak przysypał tę doniczkę z kokosa, wygląda to trochę sztucznie.
Doniczka jest lżejsza od wody i tylko doraźnie ją tu przyczepiłem, żeby troszkę mi się rozrósł singapoore moss.
Dzięki za pozytywne opinie. Może jeszcze macie dla mnie jakieś dobre rady? ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [72l] Osamy

Postautor: Tomek83 » 22 sierpnia 08, 14:34

Szykuje się piękny, oryginalny zbiorniczek. Właściwie moi czcigodni Koledzy już wszystko powiedzieli, wypada tylko dodać pochwały co też niniejszym czynię i czekam na ostateczną aranżacją ze ścianą z mchu ;-)
Pozdrawiam

clockens
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 11 września 08, 23:07

Re: [72l] Osamy

Postautor: clockens » 15 października 08, 19:36

Łukaszu a jak wygląda w tej chwili twoje krewetkarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości