[54L] Ogólne

dzierzka666
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 stycznia 09, 22:42
Lokalizacja: Jawor

[54L] Ogólne

Postautor: dzierzka666 » 29 kwietnia 09, 21:08

Prezentuję moje skromne 54 litry.

Oświetlenie:

Świetlówka 15W 8500K "Tropic Sun" firmy Zoo-Med 12 h + oświetlenie słoneczne

Filtracja:

Aquaszut Kaskada 300(N) - 450l/h

Parametry:
pH - 6,8
GH - 14
KH - 6
NO2 - 0
NO3 - 25-50
Testy JBL 5w1 paskowe
Temperatura - 26 stopni - grzałka Hagen Elite 100W


Stosowana chemia:

Multimineral firmy Tropical wg instrukcji
Planta Gainer Classic wg instrukcji
Atvitol (witaminy dla ryb) po każdej podmianie

Ostatni restart: 16.04.09


Flora:

Gałęzatka x2
Anubias Bartera
Moczarka x4
Paprotnica sumatrzańska x8 (?)
Zwartka x4
Żabienica x3 + szczepka
Kabomba x9-10
Nurzaniec x4 + szczepka
Mech jawajski
Pistia xnn

Fauna:

Gurami dwuplamisty odmiana złota + gurami dwuplamisty odmiana marmurkowa
Otosek przyujściowy x2
Neon Innesa x2
Neon czerwony x4
Zbrojnik lamparci(?)
Ślimak zatoczek (na razie jeden)
Ślimak nieznanego gatunku xnn

To chyba wszystko, co mogę napisać o moim zbiorniku. Dodam, że rybki czekają na przeprowadzkę do nowego akwarium. Kiedy to nastąpi, nie wiem. Prawdopodobnie dopiero na przełomie czerwca - lipca.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 09, 21:24 przez dzierzka666, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwarium 54L
gurami złoty x2, zbrojnik lamparci, neon czerwony + Innesa x6, otosek x2

lileopsis, zwartki, nurzaniec, moczarka, ceratopteris, kabomba, żabienice, mech jawajski, anubias, pistie, gałęzatka

160L w budowie

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: [54L] Ogólne

Postautor: Michał77777777 » 29 kwietnia 09, 21:12

Za dużo roślin na powierzchni. Posadź je i przytnij.

Wyrzuć zatoczka, bo jak się rozmnoży to może być masakra, a plaga ślimaków nie wygląda dobrze.

EDIT: Jak przeniesiesz ryby do większego akwa to dokup neonów i otosków.
A dla Z. lamparciego (chodzi o gibbicepsa?) 160l będzie za małe.

Awatar użytkownika
marcinek27
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 964
Rejestracja: 10 lutego 08, 19:11
Lokalizacja: Kraków

Re: [54L] Ogólne

Postautor: marcinek27 » 29 kwietnia 09, 21:28

To co wyżej plus zmień żwir na drobniejszy i najlepiej ciemny, dodaj tło, usuń termometr z widoku, wyrzuć tą ceramiczną ozdobę i zastąp ją korzeniem, dolej wody, zmień obsadę.
Narybek bojowników
Ikra skalarów

dzierzka666
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 stycznia 09, 22:42
Lokalizacja: Jawor

Re: [54L] Ogólne

Postautor: dzierzka666 » 29 kwietnia 09, 21:41

Zatoczki to niechciany dodatek do roślinek, źle wymyłam. Zamierzam dokupić otoski i neonki. Wiem, ze 160 to nadal nic dla zbrojnika - nie wiem, czy to lamparci, czy zwykły pleko - ale nie mam miejsca w mieszkaniu na większy zbiornik - tymczasowo.
Co do roślin, kryjówka zbrojnika zajmuje za dużo miejsca i część roślin musi pływać na powierzchni, i tak pozbyłam się już części kabomb i parotnic, a to, co obecnie tkwi w żwirku, i tak jutro wykopie zbrojnik (zawsze tak robi ;-) )
Korzeń był, ale zbrojnikowi się nie spodobał. Obsady nie zmienię. Jakieś parę miesięcy temu oddałam znajomej prętnika w ramach zmiany obsady i dzisiaj się właśnie dowiedziałam, że zmarł :cry:
Akwarium 54L
gurami złoty x2, zbrojnik lamparci, neon czerwony + Innesa x6, otosek x2

lileopsis, zwartki, nurzaniec, moczarka, ceratopteris, kabomba, żabienice, mech jawajski, anubias, pistie, gałęzatka

160L w budowie

Awatar użytkownika
leszek_00
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 376
Rejestracja: 22 lutego 08, 19:25
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [54L] Ogólne

Postautor: leszek_00 » 8 maja 09, 09:51

Na gurami to akwa jest za małe

dzierzka666
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 stycznia 09, 22:42
Lokalizacja: Jawor

Re: [54L] Ogólne

Postautor: dzierzka666 » 8 maja 09, 10:06

leszek_00 pisze:Na gurami to akwa jest za małe


Czytaj mój podpis
Akwarium 54L
gurami złoty x2, zbrojnik lamparci, neon czerwony + Innesa x6, otosek x2

lileopsis, zwartki, nurzaniec, moczarka, ceratopteris, kabomba, żabienice, mech jawajski, anubias, pistie, gałęzatka

160L w budowie

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [54L] Ogólne

Postautor: Jaro69 » 8 maja 09, 11:44

dzierzka666 pisze:Czytaj mój podpis

Ale ja szczerze mówiąc nie wiem czym Ty się szczycisz, że męczysz ryby w takim pojemniczku? Przecież to powinno być karalne, co powtarzam już niejednokrotnie.
A co do Twojej całej obsady z podpisu, to ona cała jest do bani. Jedyne gatunki, które mógłbyś pozostać w takim zbiorniku to Neony innesa i otoski, ale nie 2, bo to jest ryba stadna.

dzierzka666
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 stycznia 09, 22:42
Lokalizacja: Jawor

Re: [54L] Ogólne

Postautor: dzierzka666 » 8 maja 09, 14:14

Ale ja szczerze mówiąc nie wiem czym Ty się szczycisz, że męczysz ryby w takim pojemniczku? Przecież to powinno być karalne, co powtarzam już niejednokrotnie.
A co do Twojej całej obsady z podpisu, to ona cała jest do bani. Jedyne gatunki, które mógłbyś pozostać w takim zbiorniku to Neony innesa i otoski, ale nie 2, bo to jest ryba stadna.


160L w budowie
tkwi w podpisie jak byk - chyba że naprawdę każdy uważa, że te ryby zostaną w tych 54 litrach :roll:
Akwarium 54L
gurami złoty x2, zbrojnik lamparci, neon czerwony + Innesa x6, otosek x2

lileopsis, zwartki, nurzaniec, moczarka, ceratopteris, kabomba, żabienice, mech jawajski, anubias, pistie, gałęzatka

160L w budowie

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: [54L] Ogólne

Postautor: Addekk » 8 maja 09, 14:46

Nie nie uważa, ale zbrojnik lampraci do tego zbiornika się nie nadaje, gurami trzyma się w haremach, neony i otoski w stadach, innesa wolą inną temperaturę od reszty, a kiszenie ryb w tak małym akwa może doporwadzić do skarłowacenia...
I tyle w temacie...

Edit :
Mój 500 post :D
Ostatnio zmieniony 8 maja 09, 18:44 przez Addekk, łącznie zmieniany 1 raz.
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

dzierzka666
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 stycznia 09, 22:42
Lokalizacja: Jawor

Re: [54L] Ogólne

Postautor: dzierzka666 » 8 maja 09, 15:25

Napisałam się trochę, ale za długo trwało i mnie system wylogował...więc krótko i na temat.
Zbrojnik przebywał u poprzedniej opiekunki w akwarium 120 L (dostała go z tym akwarium). Trafił do nas niemal zagłodzony i z pleśniawką. Teraz się czuje dobrze, w swojej kryjówce przewraca się z boku na bok i nawet nie wie, kiedy woda jest podmieniana. Tyje i rośnie, pozostałe ryby też. Neonki mam ok. 3 miesięcy, urosły już podwójnie. Tyle co do karłowacenia.
Od czasu odrobaczania ryb - około 2 miesięcy - nie ma żadnych chorób w akwarium, mniej więcej tyle czasu mam otoski. Żyją w wodzie podobno zbyt twardej i zbyt zasadowej dla nich, nie chorują. Znajoma od zbrojnika ma 120 litrów rzeczone, średnio raz na miesiąc traci jedną rybę. Do filtrowania wody (do podmiany) używa filtra Brita, jest akwarystką od wielu lat.
Ostatni zgon rybi w moim akwarium miał miejsce w czasie mojej nieobecności - posłuchałam rady "doświadczonej" akwarystki, dałam złe lekarstwo. Było to w styczniu.
Wnioski pozostawiam Wam - doświadczonym akwarystom.
Ostatnio zmieniony 8 maja 09, 15:39 przez dzierzka666, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwarium 54L
gurami złoty x2, zbrojnik lamparci, neon czerwony + Innesa x6, otosek x2

lileopsis, zwartki, nurzaniec, moczarka, ceratopteris, kabomba, żabienice, mech jawajski, anubias, pistie, gałęzatka

160L w budowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości