[112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

wonder-dog
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 28 września 08, 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

[112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: wonder-dog » 10 maja 09, 21:01

Witam!

Chciałbym Wam zaprezentować moje akwa :)

Dane Zbiornika:

Zbiornik:
- 80x35x40 cm (dług.szer.wys.)
- Akwarium profilowane 112 l.

Oświetlenie:
- Osram L 18/77 Floura
- Akwa-RynKar 18W/DL

Filtracja:
- AQUAEL model FAN - 2 plus

Ogrzewanie:
- grzałka z termostatem At-200w

Temperatura
- ok. 25-27 C

Nawożenie:
- Brak

Podłoże:
- żwirek akwarystyczny płukany

Fauna:
- 4x Neolamprologus brichardi - Księżniczka z Burundi
- 3x zbrojniki niebieskie + młode
- 1x ampularia

Flora:
- brak


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(przepraszam za jakość fotek - robione tel.)
czekam na opinie :)
Przeniosłem do odpowiedniego działu. Osama ;)
Ostatnio zmieniony 10 maja 09, 21:24 przez wonder-dog, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Kowen
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 3 marca 08, 04:48
Lokalizacja: Małopolska

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Kowen » 10 maja 09, 21:06

Ja się nie znam na Tanganice, ale jak dla mnie za mało grot z kamieni :) I zdjęcia by się przydały zrobione jakimś lepszym aparatem niż tel.

wonder-dog
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 28 września 08, 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: wonder-dog » 10 maja 09, 21:25

no właśnie aparat się popsuł :( no i też uważam że więcej skał i grot powinien dać

Awatar użytkownika
Kowen
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 3 marca 08, 04:48
Lokalizacja: Małopolska

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Kowen » 10 maja 09, 21:29

wonder-dog pisze:i też uważam że więcej skał i grot powinienem dać


To do dzieła i czekamy na zdjęcia po modernizacji.

Awatar użytkownika
VanBaton
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 9 lutego 09, 20:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: VanBaton » 10 maja 09, 22:14

A nie za dużo Zbrojników przypadkiem ??
120L + Harem A. Trifasciata :)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Jaro69 » 10 maja 09, 22:17

A ja bym się uczepił kilku drobiazgów. Pierwszy to podłoże, chyba, choć mogę się mylić, ale ten żwirek jest trochę za gruby. Tanganikę znam z filmu National Geographic z serii "Africa's Animal Oasis" pt. "Jewel of the Rift" (polecam wszystkim), nie widziałem w tym filmie ani żadnych wapieni, ani łupków w stylu jak są u Ciebie, do tego ta mieszanka różnych kamieni już całkowicie nie przypadła mi di gustu.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo odzwierciedlić ten biotop, sam obecnie też z tym walczę, ale jednak mimo wszystko Twój zbiornik troszkę bym skorygował, poprawił.

kolejna sprawa to obsada. Zbrojnik w Tanganice? Oddaj te ryby, nie ze względu, że się męczą, bo parametry Tanganiki, aż tak dla nich ciężkie nie są, ale pasują one jak przysłowiowy wół do karety. No i sami gospodarze, dwie pary księżniczek w 112l to juz przesada.
Ostatnio zmieniony 10 maja 09, 22:19 przez Jaro69, łącznie zmieniany 1 raz.

Gosiek1791
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 08, 17:56

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Gosiek1791 » 10 maja 09, 22:18

Za słaby filtr i za mocna grzałka jak na ten litraż ;) popraw to i zrób trochę kryjówek bo księżniczki są agresywnymi, ale za to fajnymi rybami :)
112 l: zlikwidowane
300L l:Ellioti, Skalary, Zbrojniki

Awatar użytkownika
mio
Ryba
Ryba
Posty: 369
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:33
Lokalizacja: Korczyna

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: mio » 11 maja 09, 06:39

Po pierwsze skoryguj obsadę. Dodaj groty (muszą być stabilne) Żwirek zmień na piasek najlepiej koralowy, ale kwarc też moze być. Wywal też muszle.


Jak narazie akwarium to przypadkowo rzucone kamienie, jak dla mnie zero kompozycji.
[450l]Tropheini
24 Thropheus Dubois (Docelowo 15)
14 Tropheus Moliro (nareszcie)
Molirki sa u mnie 6 dni i juz 2 samice inkubują :mrgreen:
Wkrótce:
3+3 Eretmodus

W bliskiej przyszłości
[40l]
harem muszlowców

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Jaro69 » 11 maja 09, 06:55

mio pisze:Dodaj groty (muszą być stabilne)

Bzdurka.
mio pisze:Żwirek zmień na piasek najlepiej koralowy

Bzdura.
mio pisze:Wywal też muszle.

Totalna bzdura.

mio, mimo że w profilu masz napisane "Tanga Master" to chyba jest tylko Twoim marzeniem, bo wiedzę na ten temat masz mizerną.
1/ Żadnych grot w jeziorze Tanganika nie ma. Kamienie na dnie jakie tam można znaleźć to otoczaki. Można z nich owszem ułożyć jakieś zwalisko, ale nie groty.
2/ Koralowe podłoże nie w Tanganice, tam na dnie jest głównie muł i piasek.
3/ Dno Tanganiki miejscami jest całym zwaliskiem muszli.

Edit:
Celowe zatwardzanie wody w zbiornikach biotopu Tanganiki jest jednym z podstawowych błędów akwarystów, woda bowiem w tym jeziorze jest miękka do średnio twardej.

wonder-dog
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 28 września 08, 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: wonder-dog » 11 maja 09, 13:39

VanBaton pisze:A nie za dużo Zbrojników przypadkiem ??


glonojady się rozmnożyły, urosną to je oddam chodź parkę zostawię! nie widzę, żeby miały źle.. mam również glonojady w malawi i nie są dręczone przez pyszczaki ani przez księżniczki

Jaro69 pisze:A ja bym się uczepił kilku drobiazgów. Pierwszy to podłoże, chyba, choć mogę się mylić, ale ten żwirek jest trochę za gruby. Tang, nie widziałem w tym filmie ani żadnych wapieni, ani łupków w stylu jak są u Ciebie, do tego ta mieszanka różnych kamieni już całkowicie nie przypadła mi di gustu.
kolejna sprawa to obsada. Zbrojnik w Tanganice? Oddaj te ryby, nie ze względu, że się męczą, bo parametry Tanganiki, aż tak dla nich ciężkie nie są, ale pasują one jak przysłowiowy wół do karety. No i sami gospodarze, dwie pary księżniczek w 112l to juz przesada.


o zbrojnikach napisałem wyżej.
kamienie są w tanganicę! więc to że nie widziałeś ich to nie wiem co Ty za filmiki oglądałeś ;p

a że mam wapienie i piaskowce -hmm nie miałem możliwości żeby gdzieś podjechać po kamienie.


Żwirek na pewno nie jest za gruby - wydaje Ci się :shock:

Gosiek1791 pisze:Za słaby filtr i za mocna grzałka jak na ten litraż ;) popraw to i zrób trochę kryjówek bo księżniczki są agresywnymi, ale za to fajnymi rybami :)


grzałka wogole nie chodzi :) załączyła się tylko zaraz po zalaniu wody ;p

a muszle wskazane do tangi!

i to tyle :twisted:


[ Dodano: 11 Maj 09, 12:43 ]
a jeszcze ktoś pisał, że mam dwie parki księżniczek - owszem dwie parki to za dużo do tego akwa! ale piszę jeszcze raz KSIĘŻNICZKI KUPIŁEM JAKIŚ CZAS TEMU!!! ciężko odróżnić samca od samiczki więc kupiłem 4 sztuki, one się dobiorą w pary! a tamte zostaną zabite przypuszczam ;]

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Jaro69 » 11 maja 09, 14:01

wonder-dog pisze:kamienie są w tanganicę! więc to że nie widziałeś ich to nie wiem co Ty za filmiki oglądałeś ;p

A czy ja nie napisałem, że są?
:czytaj:
Kamienie na dnie jakie tam można znaleźć to otoczaki.


wonder-dog pisze:a że mam wapienie i piaskowce -hmm nie miałem możliwości żeby gdzieś podjechać po kamienie.

Napisałem już odnośne wapieni i piaskowców oraz ich wpływie na zmiany parametrów wody, niekorzystne dla mieszkańców.

wonder-dog pisze:Żwirek na pewno nie jest za gruby - wydaje Ci się :shock:

Nie wydaje mi się, bo w Tanganice na dnie jest muł, a na zdjęciu nr 2 jest wyraźnie widać, że Ty nie masz w zbiorniku piasku, ale żwir.

wonder-dog pisze:grzałka wogole nie chodzi :) załączyła się tylko zaraz po zalaniu wody ;p

Bardzo wybiórczo traktujesz uwagi, bo tam jeszcze była wzmianka o filtrze, ale Twoja sprawa. Faktem niezaprzeczalnym jest, że nie potrafisz przyjąć słów krytyki, ja tam osobiście wcale nie przejmowałem się postami osób, którym nie podobał się mój zbiornik BW, bo nie każdy to lubi i ja to rozumiem. Twój zbiornik natomiast, ani obsadą, ani też wyglądem w niczym nie przypomina Tanganiki, ale esli wg Ciebie tak nie jest, to już Twoja sprawa.

Prosze poprawić ten wytłuszczony druk w poście wyżej, na Forum nie ma niewidomych.

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: rynio » 11 maja 09, 14:12

Od razu zaznaczam że to co Tanganiką od pewnego czasu się nie zajmuje więc mogę niektóre rzeczy poprzekręcać ;-) Pierwsza rzecz to taka że dla księżniczek to dno jest obojętne więc jego grubość ma tylko znaczenie estetyczne. Po drugie Księżniczki żyją przy wybrzeżu skalistym więc są tam olbrzymie bloki skalne a ponieważ skała nie jest idealnie gładka to mogą w niej powstawać liczne zagłębienia więc np. groty tam występują.

Kamieni masz zdecydowanie za mało i to odbije się na księżniczkach, nie mając swoich naturalnych i będą żyć w stresie co może objawić się chorobami.
To tyle ode mnie. A i jeszcze Zbrojniki musisz oddać.

wonder-dog
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 28 września 08, 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: wonder-dog » 11 maja 09, 18:30

Nie no jeden wielki żal :| to jeśli to nie przypomina Tanganiki to co to przypomina??

Żal!

Niepotrzebnie przychodziłem na to forum, pff

A czy ktoś Cię do tego zmuszał? Trochę samokrytyki.
Pisz poprawnie. Jaro69
Ostatnio zmieniony 11 maja 09, 18:44 przez wonder-dog, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: Tomek83 » 11 maja 09, 18:42

Dorośnij, zachowujesz się jak 5 letnie dziecko, któremu mama nie chce kupić lizaka, może jeszcze zaczniesz tupać nóżkami?
Trzeba umieć przyjąć krytykę i wyciągnąć z niej wnioski, zrobić poprawki i pokazać, że można zrobić coś pozytywnego z tego wszystkiego, a nie się obrażać.

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: [112] Tanganika - Księżniczki z Burundi

Postautor: sekibun » 11 maja 09, 20:02

wonder-dog pisze:a tamte zostaną zabite przypuszczam ;]

Nie pisz takich rzeczy bo się zaraz Tomek oburzy.

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz i nie rób OT. Osama.


Jeszcze jeden taki bezsensowny post i dostajesz kolejne ostrzeżenie za spam. Tomek83
Ostatnio zmieniony 11 maja 09, 20:30 przez sekibun, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości